KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Pešek si vyzkoušel okruh GP

Text a foto: Petr Štola
Karel Pešek si vyzkoušel okruh GP
14.07.2009
 

S cílem otestovat si svůj výkon na okruhu z kalendáře Grand Prix nastoupil motocyklový závodník Karel Pešek k závodu italského šampionátu, jenž se o uplynulém víkendu konal v Mugellu.

Přestože cílem celého víkendového snažení bylo porovnání se silnou konkurencí, která tradičně v italském šampionátu nastupuje do závodu třídy 125GP, dokázal mladý jezdec podat vynikající výkon, kterým se v závodě držel prakticky neustále na samotné špici jezdeckého pole, či v boji o vedení. Odměnou mu nakonec byl pohár za 3. místo, na němž Kája Pešek projel cílem.

Karel Pešek:
„Našim cílem bylo podívat se na konkurenci, která v Itálii znamená jednu z absolutních evropských špiček. Byla to moje premiéra na tomhle těžkém okruhu, což se oproti jezdcům, kteří zde již někdy startovali, muselo projevit. V kvalifikaci jsem proto skončil na 8. místě. Do warm upu jsme udělali několik změn v nastavení motorky a já v něm pak hned dokázal o sekundu zrychlit. Bylo z toho 6. místo. Start závodu se povedl a já se dostal na 3. pozici, ovšem již ve druhém kole jsem postoupil na čelo závodu. Se dvěma domácími jezdci, kteří jinak jezdí na perfektně připravených Apriliích, jsme poodjeli druhé skupině o čtyři sekundy. Pak ovšem zcela nepochopitelně oba Italové začali naší skupinu brzdit, evidentně chtěli, aby nás dojeli ostatní. Já je vždycky předjel, ale jakmile mi to někdo z nich vrátil, hned to začal v zatáčkách brzdit, takže nás ta druhá skupina, ve které jel i Kuba Kornfeil, tři kola před cílem dojela. V posledním kole jsem šel na 1. místo, ale na již dost opotřebované pneumatice jsem dostal highsided a klesl jsem na 3. místo. Na dlouhou cílovou rovinku jsem najel s malinkým odstupem od vedoucí dvojice, což znamenalo, že jsem nedokázal využít případného vzduchového pytle a cílem tak projel na 3. místě. Jsem ovšem spokojený, prakticky celý závod jsem jel na čele nebo o to čelo bojoval. Ukázali jsme si, že naše cesta jde správným směrem.“


Další články sekce