KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Pešek v Oscherslebenu na 7. místě

Text a foto: Petr Štola
Karel Pešek v Oscherslebenu na 7. místě
19.05.2009
 

Mladý český závodník Karel Pešek absolvoval o víkendu závod německého šampionátu IDM na okruhu Oschersleben.

Ve druhém letošním závodě jednoho z nejlepších evropských šampionátů IDM 125, se český jezdec Karel Pešek (na obr. z loňského MČR v Brně) dostal mezi elitní desítku nejen v samotném závodě, ale i v celkovém pořadí. Po těžkém závodě se bratr známějšího Lukáše Peška mohl radovat ze sedmého místa v cíli a postupu na osmou pozici celkového pořadí. Průběh závodu pro server Moto-Racing.cz okomentoval otec mladého závodníka, pan Karel Pešek sr.

Karel Pešek sr.:
„Po Lausitzu jsme jeli do Oschersebenu v očekávání, jestli nám bude fungovat motorka, protože na Lausitzringu. Hned první volné tréninky ovšem ukázaly, že motorka již jede správně. Je to nová motorka, a tak samozřejmě ještě není naladěná na optimální výkon, stále nám totiž chybí absence zimního testování ve Španělsku.
V kvalifikaci na závod Kája zajel 13. místo, s tím jsme byli spokojení, protože Marcel Schrotter sice všem odskočil, ale dalších 18 jezdců bylo v jedné sekundě. Navíc Oschersleben je okruh vyhovující spíše Hondám, protože ty jdou lépe odspodu. I proto bylo dobré, že byl Kája druhá nejlepší Aprilie.
Start do závodu se povedl, resp. Karel nic neztratil a udržel si pozici. Po prvních třech kolech se uklidnil a dojel skupinu bojující o 5. místo. V ní celý závod bojoval. Dostal se dokonce až na vedoucí místo v této skupině, ale v posledním kole dostal z 5. místa highsided a o dvě pozice se propadl. Cílem tak projel na 7. míst. Nyní je v IDM na 8. místě, na třetí pozici ztrácí 6 bodů.
Tento víkend je před námi závod Alpe Adria v Brně. Bereme to jako další součást naší přípravy na hlavní cíl sezony, kterým je divoká karta v Brně a tam absolvování dobrého víkendu.“


Další články sekce