KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Pešek vyhrál v Rijece

Text a foto: Petr Štola
Karel Pešek vyhrál v Rijece
15.05.2008
 

Motocyklový závodník Karel Pešek zvítězil v chorvatské Rijece a na úvod šampionátu Alpe Adria se připsal 25 bodů do hodnocení kategorie GP 125 ccm.

Karel do závodu nastupoval po vítězství v kvalifikaci, ve které se oproti svým předchozím časům zlepšil o bezmála tři sekundy. V závodě nejprve ztratil kontakt s vedoucím Italem Gabriele Gnanim, nicméně po čtyřech kolech opět matadora šampionátu Alpe Adria a v chorvatské Rijece skoro domácího Gnaniho dojel a poté i předjel. Cílem závodu nakonec mladší bratr Lukáše Peška projel na prvním místě s třísekundovým náskokem. Druhý skončil Gnani, zatímco třetí místo vybojoval Maďar Sebestyen, jezdec letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu.

 

Do závodu nastoupilo i několik dalších jezdců z České republiky, i když by se spíše dalo říci, že do závodu nastoupili hlavně jezdci z ČR. Jakub Kornfeil dojel na 5. místě, na 7. místě byl Nicol Marcone, na 8. Michal Prášek, na 9. David Látr. Vladimír Chmelík , týmový kolega Káji Peška, byl klasifikován na 12. místě, zatímco jeho další z kolegů z libereckého týmu Ervín Krajčovič byl při své premiéře na velkém závodním motocyklu třináctý. Ještě je nutno poznamenat také umístění Slováka Jakuba Jantulíka, startujícího letos s českou licencí, ten skončil na dobrém 6. místě.

 

V závodě bylo klasifikováno pouze 15 jezdců, přičemž víc jak polovina jich byla z ČR nebo SR.

 

 

Další články sekce