KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Katherine Prumm je po operaci

Tisková zpráva Yamaha Racing
Katherine Prumm je po operaci
21.11.2008
 

Již jsme vás formou aktuální zprávy informovali o zranění Novozélanďanky Katherine Prumm, dnes pro vás máme podrobnosti.

Jedna z nejlepších motokrosařek této planety, dvojnásobná vítězka světového poháru žen, havarovala při tréninku v jejím rodném Novém Zélandu. Při pádu utrpěla členka továrního týmu Yamahy zranění několika obratlů. Dvacetiletá dívka již na konci minulého týdne podstoupila sedmihodinovou operaci tří zlomených obratlů. Poškozené byly obratle a vazivo okolo T6 a T9, nicméně největší poškození bylo v oblasti obratle T12. Po sedmihodinovém zákroku se nyní již může s jistotou říci, že Katherina má cit v obou dolních končetinách, které by měly být nadále plně funkční. Přesto Novozélanďanku čeká šest měsíců rekonvalescence, přičemž první tři měsíce bude ve speciální dlaze, která zpevní poškozenou páteř.

Po nehodě, po které byla Katherina Prumm ochrnutá na spodní část těla, postižená motokrosařka prohlásila: „Někdo tam nahoře na mě kouká. Jsem hodně šťastná, že jsem neochrnula. Těším se na to, že zase budu v pořádku a silná. Chci se vrátit zpět, kde jsem byla.“


Další články sekce