KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Katherine Prumm zahájila v Austrálii vítězstvím

Tisková zpráva Yamaha Racing
Katherine Prumm zahájila v Austrálii vítězstvím
13.03.2008
 

Dvojnásobná vítězka světového motokrosového poháru žen Katherine Prumm zahájila letošní sezónu vítězstvím v prvním závodě australského šampionátu.

Modrá mašinérie továrny Yamaha slavila o posledním víkendu úspěchy na několika frontách, vedle vítězství Antonia Cairoliho ve třetím závodě italského šampionátu, to bylo i vítězství Kennetha Gundersena, který ve svém novém týmu vyhrál závod MX1 v Británii, ale i vítězství devatenáctileté Katherine Prumm, která se radovala při zahajovacím závodě Mistrovství Austrálie v Tivioli u Brisbane. Novozélanďanka vstoupila do své první sezóny v pozici oficiálního jezdce továrny Yamaha vítězstvím v obou rozjížďkách, které na východním pobřeží Austrálie byly připravené na těžkém, tvrdém povrchu.

 

„Byl to skvělý závodní víkend,“ říkala šťastná závodnice na motocyklu Yamaha YZ250F. „Hrozně jsem byla spokojená s tím, jak jednoduše se dala motorka ovládat. Nebyla to jedna z mých oblíbených tratí a tak jsem ráda, že jsem to takhle dobře zvládla. V první rozjížďce jsem měla holeshot a pak jsem se pokoušela zvyknout na terén, který byl kluzký, hliněný s mnoha kameny.Zkoušela jsem si různé nájezdy do zatáček, různé stopy průjezdů a pomalu se vzdalovala od Kristy Gillespie. Během dne se postupně dráha ničila a tak nakonec z toho byly hluboké koleje a mnoho vyrytých kamenů a hrbolů. I ve druhé rozjížďce jsem získala holeshot, ale v prvních dvou kolech jsem udělala chyby. Změnila jsem ovšem svůj styl, předjela ostatní a v klidu vyhrála o téměř padesát sekund.“

 

 

Další články sekce