KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki jde do finále

Tisková zpráva Kawasaki Racing Team
Kawasaki jde do finále
10.02.2008
 

Finální testovací program absolvuje tovární tým Kawasaki na okruhu Losail v Kataru, kde dnes zahájil poslední třídenní test před startem sezóny 2008.

Třídenní test, který bude poslední přípravou pro superbikový tým Kawasaki PSG-1 Corse a supersportový GiL Kawasaki, proběhne na 5380 metrů dlouhém okruhu Losail International Raceway v Kataru, kde již za necelé dva týdny začne letošní WSBK a WSS.

 

Oba jezdci superbikového továrního týmu Kawasaki PSG-1 Corse mají nyní na svých bedrech několik testů s novým motocyklem, se kterým japonský výrobce přichází na závodní scénu, kde chce protrhnout dosavadní méně úspěšné roky. Jedenáctinásobný vítěz závodů Mistrovství světa Superbike Regis Laconi, společně se svým novým týmovým partnerem, trojnásobným vítězem Makoto Tamadou, byli v posledních dnech velmi vytížení různými propagačními akcemi. Vše začalo 26. ledna při oficiální prezentaci týmu v domácím San Marinu a končilo 31. ledna v Miláně, kde proběhlo slavnostní zahájení 21. ročníku WSBK.

 

„Každá část stroje byla zlepšená,“ říká francouzský jezdec továrny Kawasaki Regis Laconi. „Zvláště dobře vypadá zadek motocyklu, pérování a elektronika. Nastavení podvozku je nyní více předpověditelné a také se při testech projevila zlepšená životnost zadní pneumatiky. S týmem se nám dobře pracuje a tak v letošní sezónu mám velkou důvěru. Věřím, že máme materiál, který by měl být vidět na nejlepších místech.“

 

Na okruhu Losail testuje i tovární tým GiL Kawasaki, což je oficiální zástupce japonského výrobce v Mistrovství světa Supersport. Katsuaki Fujiwara a Chris Walker zde připravují své motocykly Kawasaki Ninja ZX-6R, se kterými chtějí dosáhnout lepších pozic, než dosáhli jejich předchůdci v loňské sezóně, kteří zelený stroj dostali čtyřikrát na stupně vítězů.

 

 

Další články sekce