KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki testuje dále...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
14.01.2009
 

Dle Motor Cycle News by měl Francouz Olivier Jacque na dráze na Eastern Creek testovat motocykl ZX-RR...

"Ačkoliv Kawasaki oficiálně ukončila svou tovární činnost v MotoGP, je zde určitě cesta, jak tento tým zachovat jako privátní stáj", říká šéf Dorny Carmelo Ezpeleta. A uvádí hned dvě možnosti, buď v týmu Jorge Aspara Martineze či v soukromém týmu dosavadního bosse, tedy Michaela Bartholemyho.

Aspar má ovšem jednu podmínku, nechtěl by to jako přechodné jednoroční řešení, nýbrž chce mít jistotu minimálně 3 let. "Všechno ostatní nemá vůbec smysl", říká nejúspěšnější šéf týmu tříd od 125 a 250 ccm.

Naproti tomu Belgičan Michael Bartholemy je ochoten vést privátní tým Kawasaki jako doposud, a sice ze svého dosavadního stanoviště, tedy z Holandska. "Máme vše nasmlouvané, hotely, letenky a to na 3 roky dopředu, jinak bychom to potom nedostali. Navíc na týmové výplatní listině je 40 lidí a ti musí dostat svou gáži".  Ex-závodní manažér Kawasaki je nyní na hledání investorů do tohoto projektu.

A co jezdci:

Američan John Hopkins visí doslova ve vzduchu. "Můj cíl je jezdit závody MotoGP, na to jsem 100% motivován a připraven. A tak Hopkinsův manažér stále vyzvání a vyzvání na všechny strany, jen jak dostat "Hoppera" do nějakého týmu.

"Moje smlouva stále platí, není mně jasné co se stane a co bude další krok. Můžu jen doufat, že kostky jsou dobře vrženy a já budu moci zůstat v MotoGP. Vše ostatní jako AMA-Superbike či WSBK, to pro mě není téma", říká rezolutně John Hopkins.

Pokud by Kawasaki ovšem opravdu nasadila v jakékoliv privátní formě své stroje Kawasaki Ninja ZX-RR v sezóně 2009, tak by jeden z nich mohl jet i Marco Melandri. Pokud by to bylo u Martineze, tak je zde ale velká šance i pro Alexe Debona !

Melandriho manager Alberto Vergani říká: "Pochopitelně, že je Marco nešťastný. Musíme počkat, jak se celá situace vyvine. Jelikož vzniklo hodně nových problémů, tak se nabízí i nové šance", pokračuje dále Vergani. A dodává: "Jsme jako ve filmu, u kterého neznáme, jak vlastně dopadne". 


Další články sekce