KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kde pojede Gibernau v roce 2009?

Text: Jiří Mikšík, Foto: D
27.08.2008
 

Ducati? Kawasaki? Nebo vůbec ne? Jestli se podaří Setemu Gibernauovi - 35 let comeback, je zatím ve hvězdách. A hodně nejisté. Velmi dobré a rychlé testovací časy v Mugellu a to jak s aktuálním motocyklem Ducati GP8 , tak i s novou Ducati GP9 na rok 2009 naladily Španěla Sete Gibernau k návratu do sedla závodního motocyklu. Ovšem kde a zda-li vůbec, není zase tak jasné. A jaká je tedy situace, a proč nesměl a netestoval Gibernau v Brně, i když tam byl. V Brně nesměl Gibernau jet, neboť před testem vyžadoval od Ducati \"předsmlouvu\" do satelitního týmu Ducati. To byla jedna věc. A druhá, která s tím také souvisí. Ital Marco Melandri v letní pauze testoval v Japonsku - bez svolení Ducati - zelený motocykl Kawasaki. A nyní má tedy navrch Ducati, má Melandriho v šachu a požaduje po něm, aby dodržel smlouvu a dojezdil celou sezónu 2009 za Ducati a to bez nějakých soudních vyrovnání. Hodně zamotané, že? Ovšem jelikož chce Kawasaki nasadit na rok 2009 ještě třetí motocykl a to : \\\\\\\"Vyjede z našeho boxu, motocykl budeme připravovat my, ale může mít vlastního sponzora a i týmového šéfa.\\\\\\\", říká Michael Bartholémy, Teammanager Kawasaki. Což defacto nedává šanci Jorge Martinezovi, ten jistě bude chtít mít například svůj vlastní box atd.?Naopak v případě Sete Gibernaua, by zřejmě peníze od nějakého nového (staronového) španělského sponzora - třeba Telefónica MoviStar - nebyly problémem.

A Belgičan Michael Bartholémy, manager týmu Kawasaki po Brně potvrdil že: "Ano, jednali jsme se Setem. Má mnoho zkušeností, které jsou při dalším vývoji motocyklu hodně důležité. A testy v Muggelu jen potvrdily, že je stále hodně rychlý. ?

Nesmíme ale zapomenout že Kawasaki nabídla smlouvu také Andreovi Doviziosovi (JIR-Scot-Honda), ten ovšem oprávněně doufá, že dostane místo po Nicky Haydenovi a pojede v roce 2009 v továrním týmu Repsol Honda vedle Daniho Pedrosy?

.


Další články sekce