KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kdo nahradí Baylisse?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Kdo nahradí Baylisse?
24.07.2008
 

Je to otázka, která zajímá všechny, co mají co do činění se světem superbiků. Od toho se totiž odvine další přestupový kolotoč. A co se tedy povídalo v Brně a co říká boss Ducati, Davide Tardozzi? Pochopitelně že ti, kteří měli tu příležitost být v brněnském paddocku, tak si jistě všimli a na některých webových stránkách to dokumentují existující fotografie, že Max Biaggi byl ve společnosti s pány Giampiero Sacchim šéf Piaggio Group a Ing. Dall\'Ignou hlavní šéf technik u Aprilie, ale....

Davide Tardozzi sice odpovídá na tuto otázku prakticky každých pět minut, ale jedno je jisté: „Bayliss definitivně na konci letošní sezóny končí”, říká jasně týmový boss Ducati a pokračuje: “Jedním z našich favoritů na uvolněné místo je Chris Vermeulen, ale to stejné platí i pro Maxe Biaggiho. Pochopitelně, že ale jednáme i s několika dalšími jezdci.

Aktuelní situace je jasná, Chris Vermeulen chce za každou cenu zůstat v MotoGP a dvěma podiovými umístěními na Sachsenringu a v Laguna Seca si také pro tento svůj záměr vystavil to nejlepší vysvědčení, aby jezdil i další rok v továrním týmu Rizla Suzuki (se Spiesem ?, nebo snad s Capirossim – ten měl uplatnit svou opci o minulém víkendu během závodu v USA – zatím k tomu ale nedošlo…). .

.A pokud by si mohl Tardozzi sám vybrat nějakou dvojici, tak jaké by byla dvojice jeho snů: „Jeden Ital a jeden anglicky mluvící jezdec“. A říká dále: „Doufám, že během srpna bude vše jasné a budeme moci oznámit, jaká bude sestava našeho páru na rok 2009“. .

Samozřejmě, že se musí také a né v neposlední řadě vyřešit „případ“ Niccoló Canepa, nebo-li kdo za Marca Melandriho do MotoGP (španělský veterán Sete Gibernau?, ex-mistr světa Nicky Hayden ?, italský testovací jezdec Niccoló Canepa?) .

Gáže pro Baylissova nástupce by neměla být velký problém, Michel Fabrizio není vůbec drahý a po Troyovi je k dispozici přibližně milion Euro, právě tolik Bayliss za své skvělé motocyklové umění dostával..

Biaggiho opce s Ducati sice končila o minulém víkendu v Brně, ale dle dobře informovaných kruhů bylo z obou stran, tedy Biaggiho a Ducati, podepsáno její prodloužení do konce srpna.

Nejpozději do tohoto termínu se ale musí Říman rozhodnout, zda zůstane nadále 
u privatního týmu Sterilgarda Ducati nebo půjde do továrního Xeroxu, či někam jinak (Aprilia, nebo snad Yamaha místo Corsera).

Ovšem odchod Biaggiho od Ste
rilgardy se zdá být hodně pravděpodobný a jelikož je už pryč také Ruben Xaus (k BMW), tak naděje týmových šéfů Sterilgardy na nějakou lukrativní sponzorskou smlouvu je hodně malá a tak se zdá být příchod dvou dosavadních jezdců z kategorie superstock 1000, tedy Alessandra Polity (ten už jezdí v týmu Sterilgarda Junior) a australského jezdce z Xerox Ducati Junior týmu Brendana Robertse jako hotovou věcí..

Další články sekce