KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kdo pojede místo Rolfa?

Foto: Honda
Kdo pojede místo Rolfa?
08.05.2008
 

Aktualizováno Roberto Rolfo se zranil při jízdě na horském kole, v italské Monze zcela určitě nenastoupí do dalšího kola superbikového šampionátu, ale kdo vlastně pojede místo něj?

Původně tým HannSpree Honda Althea oznámil, že jako náhradu si vybral jiného Itala, Giovanni Busseie. Tento „Rock n Roll Racer“ je v současnosti jezdec Mistrovství světa Supermoto. Při tréninku na svém mottardovém stroji ovšem před třemi týdny havaroval a zranil se. V úterý na svém stroji Honda CRF450R opět trénoval a při tomto tréninku začal pociťovat bolest v jeho zraněné pravé ruce. Z tohoto důvodu se vzdal své účasti ve WSBK, kde měl sedět v sedle Hondy CBR 1000RR.

 

Tým Althea ihned reagoval a oslovil 32 roků starého Američana Jake Zemkeho, továrního pilota Hondy v AMA U.S. Superbike a vítěze závodu Daytona200 z roku 2006. Ten nabídku přijal, nicméně ani on v Monze na modrobílém Fireblade nepojede. Důvodem jeho neúčasti není žádné zranění, ale krátký čas na vyřízení všech formalit nutných ke startu v Mistrovství světa Superbike (vyřízení evropské licence zdrželo povolení od americké motocyklové federace AMA).

 

Kdo tedy nakonec pojede v týmu HannSpree Honda Althea na okruhu Monza závod třídy Superbike není v tuto chvíli známé, tedy alespoň na veřejnosti, protože manažeři týmu jistě řešení mají a v tuto chvíli o něm jednají (mají na to čas do 17:00 hodin).

 

AKTUALIZOVÁNO

Tak nakonec to bude Giovanni Bussei, který po prohlídce v mobilní klinice dostal zelenou.

 

 

Další články sekce