KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kdo pojede třetí Kawasaki v MotoGP? (2)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Kdo pojede třetí Kawasaki v MotoGP? (2)
02.10.2008
 

Situace ohledně třetího motocyklu Kawasaki se vyvíjí hodně dramaticky, v současné době je to boj, kdo z koho? Aneb má větší sílu Jorge Aspar Martinez nebo továrna Kawasaki. Ale více v následujících řádcích.

Během Grand Prix Japonska byla první zpráva o třetí Kawasaki hodně skeptická, japonští bossové řekli jasně "chigau", tedy né. A tak se zdálo, že v sezóně 2009 nebude na startu žádný třetí motocykl Kawasaki. 

Současná situace je poněkud příznivější, ale hodně nejasná. Sportovní ředitel stáje Aspar Gino Borsoi říká: "Situace je hodně zamotaná. My máme sponzora, máme tedy i peníze. A jako jezdce jsme nakonec preferovali ze všech kandidátů (myšleno z jeho slov pouze španělských, když Carlos Checa a Sete Gibernau odmítli) Alexe Debona, který má velké zkušenosti jako testovací jezdec Aprilie a navíc ve svých 33 letech je ještě dostatečně rychlý. (vyhrál letos dva závody třídy 250 ccm - pozn. autor)
Ale japonští bossové od Kawasaki to vidí jinak: "My dáváme k dispozici motocykl, o jezdeckém obsazení rozhodujeme tedy my".

A zde je výběr celkem jasný. Bez motocyklu a stáje je na rok 2009 japonský samuraj Shinya Nakano, v současné době 10. jezdec tabulky MotoGP. Ten navíc svá nejlepší léta v MotoGP spojil právě s Kawasaki a týmový šéf Kawasaki Racing, Michael Bartholémy právě Nakana japonským šéfům doporučil !
Rozhodnutí by mělo padnout během nebo těsně po Phillip Islandu ale jedno je už dnes jisté, buď třetí Kawasaki s Nakanem, nebo pojedou pouze Hopkins a Melandri.A tak by na Nakana zbylo místo testovacího jezdce u Hondy a Debon se může v klidu ucházet o dvojku vedle Biaggiho v superbikovém týmu Aprilia.

 


Další články sekce