KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kevin Curtain bude testovat BMW

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Kevin Curtain bude testovat BMW
15.05.2008
 

Dvojnásobný vícemistr světa v supersportech, Australan Kevin Curtain bude ve dnech 16. a 17. června testovat na EuroSpeedway okruhu v Lausitzi superbikový motocykl BMW.

V letech 2005 a 2006 byl tento "klokan" Kevin Curtain s motocyklem Yamaha Germany vždy vícemistrem světa v supersportech. Po svém těžkém zranění v uplynulé sezóně 2007 už se na závodní dráhu světového šampionátu jako závodník nevrátil, nezbyla totiž pro něj práce. V letošním roce jezdí domácí australský šampionát superbiků na MV Agustě.

Kevin Curtain přiletí z Austrálie 13. června do Düsseldorfu a potom 16. a 17. června na EuroSpeedway okruhu v Lausitzi bude dva dny testovat nový motocykl BMW  - superbike. Bavorská továrna, jak známo, chce v roce 2009 jako první německá značka od roku 1988 vstoupit do mistrovství světa. 

O Curtainovi je známo, že jezdil supersporty jen proto, že v superbicích nedostal na světové úrovni odpovídající šanci a motocykl. Nyní má tedy možnost dokázat, co na motocyklu této třídy opravdu umí. "Curtain bude určitě rychlý, pokud je dobrý motocykl", řekl jeden z tábora BMW, který si ale nepřál být jmenován.  

Jedno je ale jisté, jako závodník pro BMW na rok 2009 nepřichází Kevin Curtain v úvahu, jako testovací jezdec pak má ty nejlepší předpoklady, říká se v kuloárech. 

 


Další články sekce