KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Knight potrénuje v britském šampionátu

Foto: BMW Motorrad
Knight potrénuje v britském šampionátu
21.02.2009
 

Jako součást přípravy na návrat do světového šampionátu enduro pojede legendární David Knight o tomto víkendu zahajovací závod britského endura.

Metzeler ACU British Enduro Championship startuje v neděli v Thetford Forest v Suffolku. Legendární britský jezdec David Knight se připravuje na návrat do světového šampionátu, kam vstoupí po dvouleté pauze jako tovární jezdec BMW. Přípravu na šampionát kategorie E3 si zpestří o nedělní závod jeho domácího šampionátu. Pro něj, i pro ostatní účastníky, je připraven okruh o délce 37 kilometrů, jenž je sjízdný za každého počasí. Na nejlepší jezdce čeká šest kol na měkkém povrchu. Po dokončení šestého kola, resp. po projetí cílem, čeká na každého startujícího ještě extrémní test, jenž dokonale prověří sílu každého ze zúčastněných.

„Je to už hezkých pár let, co jsem naposledy závodil v britském šampionátu a tak se na to opravdu těším,“ říká David Knight ještě ze svého domova na ostrově Man. „Tento první závod je hodně náročný, má mnoho různorodého povrchu, tak to bude dokonalý test. Závodění je nejlepší příprava, tak je pro mě důležité zde jezdit. Navíc je to kvalitní šampionát, na který se těším. Můžu vyzkoušet nějaký materiál, který se mi při posledních testech dost líbil. Ve Španělsku jsme zkoušeli různé nastavení motorky a nějaké nové pneumatiky. Během zimy tým hodně pracoval na motorce. Jsem závoděním, tréninkem a testy celkem dost vytížený. Jezdím každý týden pět dnů. Takto budeme pokračovat až do prvního závodu světového šampionátu. Během testování jsme dosáhli několika zajímavých výsledků, takže před Mistrovstvím světa uděláme dobrý pokrok.“


Další články sekce