KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Konec kamarádství

Text: Jiří Mikšík, Foto: Tech3 Yamaha
30.11.2008
 

Kamarádství mezi dvěma stájovými kolegy týmu Tech3 Yamaha, Colinem Edwardsem a Jamesem Toselandem, dostalo v Jerezu vážnou trhlinu. Důvodem je, že Edwardsův \"crewchief\" Gary Reinders byl Toselandem \"odmanévrován\" právě k němu a Edwards vidí celou situaci jako vážné porušení etického kodexu.

Brit James Toseland měl už dlouhou dobu komunikační problémy se svým hlavním technikem Guy Coulonem. A tak přesvědčil "crewchiefa" Colina Edwardse Garyho Reinderse, aby šel k němu.

"Důvod byl jediný, komunikace mezi mnou a Guyem prostě nebyla dobrá", pokoušel se celou věc vysvětlit a zbagatelizovat James Toseland. "Bylo to dobré pro všechny, abychom si lépe všichni rozuměli a mohli tak lépe produktivněji pracovat", říkal dále britský jezdec. "Když jsem totiž Guyovi říkal, jak chci nastavit motocykl, tak to nebyl schopen v praxi uskutečnit. To ale není kritika, to je pouze konstatování", zakončil celou - pro celý tým Tech3 - hodně nepříjemnou záležitost, bývalý mistr světa superbiků.

"Nikdy by mě nenapadlo, vzít si šéfmechanika svého stájového kolegy", říká k tomuto problému zkušený Colin Edwards. "Ale mé morální a etické principy jsou jiné, než má James a to je ta věc, která mě hodně zlobí. Prostě zašel až příliš daleko, přes etické hranice. Že bych ale kvůli tomu nespal, tak to určitě né. Nebudu s ním prostě mluvit", říká dále americký jezdec.

Problém je ovšem někde docela jinde: "Není žádným tajemstvím, že je to Colinův poslední rok v MotoGP. A Gary Reinders chtěl mít ve světě MotoGP dlouhodobější perspektivu, tak jako mám já", vidí celou záležitost Guy Coulon.

"Prostě pro něho už nebudou existovat žádné další výmluvy, buď musí ukázat výsledky a začít vyhrávat závody, nebo držet pusu. Vždyť podle jeho vlastního mínění má nyní Brit toho nejlepšího mechanika" uzavřel toto téma Američan. 

A jak vidí celou záležitost týmový boss Herve Poncharal: "Myslím si, že Colin a James jsou oba šťastni s tímto řešením situace", říkal hodně diplomaticky francouzský týmový manager.

A Colin Edwards ovšem velmi poznal, že tato výměna může být pro něho také pozitivní a komentoval vše ještě následovně: "Práce s Guyem byla nyní v Jerezu vynikající, on je fantastický a všichni vědí, že je to vlastně génius, což dokazují jeho výsledky v nedávné minulosti", byl nakonec přece jen spokojený Colin Edwards.


Další články sekce