KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Konec kariéry Tommy Hilla ?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Press
Konec kariéry Tommy Hilla ?
20.06.2008
 

Britský jezdec Tommy Hill byl celých osm měsíců bez závodění, když si léčil těžkou zlomeninu pravé stehenní kosti. A nyní trval jeho comeback na německém Nürburgringu přesně do první zatáčky závodu supersportů, než tam německý závodník Arno Tode, jezdec startující na divokou kartu, způsobil se svým Triumphem hromadnou havárii.

A diagnóza zranění je velmi špatná, jezdec týmu Hannspree-Altea-Honda Tommy Hill si znovu zlomil stejnou stehenní kost !

Přitom celý víkend se začal pro Tommy Hilla vyvíjet celkem příznivě. V první kvalifikaci skončil sice britský mladík až jako 29., ovšem ve druhé kvalifikaci si vyjel osmým nejlepším časem celkem překvapivě druhou řadu startovního roštu.

Pak ale začal ten smůlovitý závod. Hill sice doslova poslepu perfektně odstartoval, ale domácí Arno Tode v úzké pravé zatáčce šel pozdě na brzdy a sestřelil svým motocyklem jak Craiga Jonese, tak chudáka Tommyho Hilla.  23-letý britský jezdec se sice hned postavil na nohy, ale zároveň pocítil hroznou bolest v pravém stehně. Přesně v tom, kvůli kterému si musel odležet osmiměsíční pauzu a na kterém byl několikráte operován. A nyní znovu zlomenina, jen několik milimetrů od té staré...

"Tomu se snad ani nedá uvěřit", říkal potom nešťastný Hill v Clinica Mobil. "Paní Štěstěna mně prostě není vůbec nakloněna!, možná je to konec mé závodní kariéry", zoufal Hill ještě několik hodin po závodě. 

Mezitím odletěl Tommy do Velké Británie, kde se nechá pochopitelně prohlédnout a léčit od stejného doktora, jako před 8 měsíci.

Jedno je jisté, v Misanu nahradí Hilla doposavadní jezdec seriálu WSBK, mladý Australan Russell Holland, dosavadní týmový kolega Karla Muggeridgeho. 

A ještě jedna doposud neověřená zpráva ze světa superbiků. Proslýchá se, že závod na Nürburgringu byl posledním letošním závodem mistrovství světa superbiků pro Španěla Gregoria Lavillu. Důvodem jsou jeho doposavadní velmi průměrné výsledky - až 12. místo v průběžném pořadí a dvě 7. místa jako nejlepší umístění v závodě - týmový šéf Paul Bird je hodně nespokojen. A kde by měl bývalý britský šampión zakotvit, no přece "doma", tedy na "svém hřišti" v BSB. Údajně je pro něho připraveno místo v týmu Rizla Suzuki, místo dosavadního stabilního jezdce, japonského nováčka Atsushi Watanabeho (22 let), který se zatím v BSB vůbec neprosadil (je průběžně až 15. se ziskem hubených 23 bodů).

A ještě jednou z Velké Británie. Zda-li jde o kachnu, nebo o fakty podloženou zprávu, si netroufám rozhodnout. Nástupcem Troye Baylisse v továrním týmu Ducati Xerox by se mohl údajně stát suverénně vedoucí jezdec britského superbikového šampionátu, Shane Byrne.

 

 


Další články sekce