KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeil a Pešek úspěšní v Mugellu

Text: Richard Karnok, foto: Petr Štola
Kornfeil a Pešek úspěšní v Mugellu
13.07.2009
 

V italském Mugellu se konal další podnik Mistrovství Itálie (CIV), kterého se ve třídě 125 ccm zúčastnili Jakub Kornfeil, Karel Pešek a Slovák Jakub Jantulík.

V kvalifikaci si vyjel Kornfeil 2. místo, Pešek byl na 8. pozici a Jantulík na dvanácté.

Krátce po startu se na čele závodu vytvořila skupina jezdců, kde byl mimořádně aktivní Karel Pešek, který také podstatnou část závodu odjel na prvním místě. Naopak ztratil Kornfeil, během několika kol se však dokázal vrátit zpět a zapojit se do fantastického souboje o vítězství, kterého se zúčastnilo pět jezdců. V závěru šel dokonce do vedení, nakonec byl ale klasifikován na 2. místě, jen devět tisícin za vítězným Italem Morettim. Vynikající výkon českých jezdců potvrdil třetím místem Karel Pešek.

Dařilo se také třináctiletému Jantulíkovi, který byl v cíli na osmém místě.

Naopak smůlu měl další český jezdec Michal Drobný. Ten přijel do Mugella bojovat o další body do třídy Superstock 1000. Již v pátek však „Bóža“ havaroval tak nešťastně, že pro něj závody v Mugellu skončily. Následoval okamžitý transport domů a nástup do nemocnice, kde mu ještě v sobotu odoperovali zraněné rameno, ve kterém došlo ke zlomenině jedné z kostí. Jezdec nyní bude chvilku mimo sedlo svého závodního stroje, do kterého by se ale měl posadit ještě před dalším závodem Mistrovství Itálie, který proběhne v Misanu.


Další články sekce