KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kousek za barákem

Tisková zpráva Lukáše Šembery
Kousek za barákem
19.07.2009
 

Osmnáctá příčka v cíli závodu, jenž se jel kousek od domova na německém Sachsenringu, je pro Lukáše Šemberu rozhodně příslibem před domácím závodem v Brně. Ve hře však i tentokráte bylo mnohem víc.

Čeká nás sice ještě jeden závod v anglickém Donington Parku a tím tedy i další pokus o prolomení nepřízně osudu, ale nebýt dnes drobného uklouznutí a následného pádu, nemohlo být pochyb o tom, že by bojovný výkon a snaha nováčka v MS byla korunována již dnes.

Lukáš Šembera:
„Podařil se mi start a dokázal jsem víceméně udržet svou dvacátou pozici ze startu, kterou jsem si vybojoval v sobotní mokré kvalifikaci, v níž jsme s drobným skluzem doháněli ten správný set up, který se nám nepodařilo nalézt již v pátek. Úvodní zatáčky závodu byly dost drsný a stále se okolo něco dělo a bylo tak těžké nejen chytit dobrý rytmus, ale se i začlenit do skupinky, jenž by jela vpřed. Savadori, Beaubier a Zanetti na to nevypadali a jejich tempo mi vůbec nevyhovovalo a tak jsem je během pár kol předjel a snažil se dojet skupinku přede mnou. Při této snaze dotáhnout se na Krummenachera a Koyamu mi v první zatáčce devátého kola podjelo přední kolo a následoval drobný pád. Než jsem vytáhl motorku z kačírku a znova se rozjel, tak mne několik soupeřů předjelo, ale nevzdal jsem to, protože se podmínky během závodu změnily a rozhodně to nebylo pro nikoho jednoduché. Drobné ochlazení bylo na vině i dalších pádů a šance na to, že bych konečně i přesto urval bod, zde byla až do konce. Je to sice škoda skončit osmnáctý, ale myslím, že můžu být se svým výkonem spokojený, protože jsem si vylepšil jak konečnou pozici v cíli, tak čas na jedno kolo patřil k těm do vrchní poloviny tabulky a hlavně vím, že nebýt tohohle zaváhání body by již byly a nebylo by jich asi málo, o čemž svědčí fakt, že někteří, které jsem nechal za svými zády v úvodu závodu se to podařilo.“


Další články sekce