KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM do endura v roce 2009 s posilami

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / J. Edmunds
KTM do endura v roce 2009 s posilami
18.11.2008
 

Již minulý týden jsme Vás informovali o tom, že Eero Remes pojede oficiální tovární stroj KTM, nyní rakouská továrna zveřejnila jména dalších posil pro endurové Mistrovství světa.

Francouzský jezdec Johnny Aubert, nově korunovaný Mistr světa E2, pojede v roce 2009 za oranžový tým, kde mu bude dělat kolegu také italský jezdec Simone Albergoni, jenž bude soutěžit v kategorii E1. S výběrem jezdců je spokojený týmový manažer Fabio Farioli, který na nové složení poznamenal: „V roce 2009 budeme usilovat o tituly. Nyní připravujeme motocykly. Očekáváme, že naši jezdci začnou s opravdovým tréninkem na začátku prosince.“

Kategorie E1 – Nová chuť závodit pro Albergoniho
Simone Albergoni, který na KTM závodil již před čtyřmi roky, pojede společně s Eero Remesem šampionát kategorie E1. Sedmadvacetiletý jezdec je velkou nadějí na zisk titulu v kategorii, kde byl v roce 2007 na druhém místě a v roce 2008 na třetím.  Albergoni je se svým ledovým klidem skvělým jezdcem ve zvlášť složitých podmínkách. „Jezdí extrémně rychle na kamenitém povrchu a velmi dobře v blátě a v těžko schůdném terénu,“ říká na adresu Albergoniho týmový manažer Fabio Farioli. Zkušený Ital bude navíc dobrým rádcem pro Eero Remese, mladého nováčka v továrním týmu. Oba jezdci budou jezdit na strojích KTM 250 EXC-F.

Kategorie E2 – KTM vítá Johnny Auberta
Ani Johnny Aubert, který letos získal světový titul ve třídě E2, není na KTM absolutním nováčkem. Již v roce 1995 Aubert skončil se strojem týmu KTM France třetí v tamním juniorském šampionátu. Nyní 28-letý Francouz, žijící nedaleko belgické hranice, až do roku 2005 ovšem jezdil světový motokrosový šampionát. S jeho předchozí motokrosovou zkušeností není divu, že Aubert jezdí velmi rychle na travnatém a blátivém povrchu. Navíc v posledních letech prokázal, jak rychle se dokáže zlepšovat i na extrémním povrchu. I proto o něm Farioli hovoří, jako o velmi nadějném jezdci pro KTM. Francouzský jezdec pojede na stroji KTM 450 EXC-R v kategorii E2, kde mu bude dělat kolegu italský jezdec Alessandro Belometti, jenž pojede na dvoutaktní KTM 250 EXC.

Kategorie E3 – Silný, osvědčený a věrný tým KTM
KTM vstupuje do nejsilnější kategorie s osvědčenou sestavou velmi silných jezdců. Obhájce titulu Samuli Aro z Finska pojede na stroji KTM 530 EXC-R, zatímco jeho týmový kolega Ivan Cervantes pojede dvoutaktní KTM 300 EXC. Cervantes byl druhý v letošním seriálu E1, pro rok 2009 se ovšem vrací do jeho oblíbené kategorie.


Další články sekce