KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM do roku 2010 ve hvězdné sestavě

Zdroj: TZ KTM, foto: Yamaha de Carli
KTM do roku 2010 ve hvězdné sestavě
06.08.2009
 

Rakouská továrna KTM oznámila své složení pro rok 2010, kdy do motokrosového Mistrovství světa nastoupí ve hvězdném složení.

Prozatím největší přestupovou bombou je v motokrosovém Grand Prix odchod dvojnásobného Mistra světa MX2 a aktuálního lídra šampionátu elitní kategorie MX1, italského jezdce Antonio Cairoliho od svého dlouholetého zaměstnavatele továrny Yamaha. Aby to nebyl odchod bez podpory, odchází od Yamahy i pan Claudio de Carli, manažer a majitel týmu, jenž je v posledních letech spojen právě se všemi úspěchy Itala Cairoliho.

V roce 2010 tedy uvidíme v oranžových barvách excelentního jezdce ze Sicilie, který letos v září oslaví 25. narozeniny. Již ve svých čtyřech letech začal Cairoli jezdit na motorce, od šesti pak závodit. Než se v roce 2004 zapojil do kolotoče MX Grand Prix, vyhrál několik evropských a národních juniorských titulů. Již v roce 2005 získal svůj první titul Mistra světa MX2 (jako nejmladší Ital v historii), který si připsal i v roce 2007. V loňské sezoně byl až do svého zranění jedním ze tří jezdců, kteří bojovali o světovou korunu. V letošním roce jede svou první kompletní sezonu v elitní motokrosové kategorii MX1, ve které je po dvanácti závodech na čele průběžného pořadí, kde má náskok 51 bodů na Maxe Nagla, tedy svého budoucího týmového kolegu. V roce 2010 tedy bude v elitní kategorii MX1 továrnu KTM oficiálně zastupovat tříčlenný tým ve složení Antonio Cairoli (ITA), Max Nagl (GER) a Rui Goncalves (POR), který se sem přesune z kategorie MX2.

Ve třídě MX2 bude v týmu, který povede závodní ředitel Stefan Everts, aktuální francouzský šampión Marvin Musquin, Brit Shaun Simpson, jenž dostává svou další šanci poté, co v letošní sezoně kvůli zranění již několik měsíců nezávodí (Loket by však již měl absolvovat). Trojici jezdců uzavře mladý holandský jezdec Jeffrey Herlings. S tímto složením je tedy zcela jasné, že v obou kategoriích bude tovární tým KTM obrovským favoritem na zisk titulu jezdeckého i titulu mezi výrobci.

Red Bull KTM Factory Racing Team 2010:
KTM Offroad ředitel: Pit Beirer
Závodní MX ředitel: Stefan Everts

Třída MX1
Team Manager: Claudio de Carli
Jezdci: Antonio Cairoli, Maximilian Nagl, Rui Goncalves

Třída MX2
Team Manager: Stefan Everts
Jezdci: Marvin Musquin, Shaun Simpson, Jeffrey Herlings


Další články sekce