KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM již nepojede Dakar

Tisková zpráva KTM, foto: D. Santos
KTM již nepojede Dakar
05.06.2009
 

Továrna KTM reagovala na prohlášení organizátorů nejtěžšího závodu světa zastavením veškerých svých aktivit.

4. června 2009 oznámili organizátoři jihoafrické dálkové Rally Dakar, tedy společnost ASO, že v roce 2010 bude soutěž organizovaná pro motocykly o objemu válců maximálně 450 ccm. Na toto prohlášení téměř okamžitě reagovala rakouská továrna KTM, která oznámila, že se za těchto podmínek nezúčastní dalšího ročníku této nejtěžší soutěže planety.

Továrna z Mattighofenu oznámila, že nejen tovární týmy se nezúčastní rally, ve které získaly osm posledních vítězství, ale že nebude žádným způsobem ani podporovat satelitní a privátní týmy.

„Každé změny ve sportovních reglementech potřebují dostatečný předstih, ale nyní je to pouhých půl roku před startem soutěže a tedy v době, kdy máme vše připraveno ke kompletaci,“ říká Heinz Kinigadner, který slouží u KTM jako sportovní poradce. „Všechen náš materiál je pro motocykly 690 Rally, se kterými měly jet naše tovární týmy i dalších 50 soukromých jezdců, pro které jsou stroje již připravené v našich dílnách, kde se mají v červnu kompletovat. Byly dokončené kontrakty s jezdci, všechen technický personál je již také pod smlouvou. Ekonomické důsledky budou proto velmi vysoké. Nehledě na to, že jsme tímto rozhodnutím pořadatele šokování zvláště poté, kdy jsme po zrušení Dakaru v roce 2008 vyvíjeli enormní úsilí v jeho znovu pokračování i v době hospodářské krize.“

U KTM věří, že toto rozhodnutí promotéra je především kvůli tomu, aby zastavil jejich vládu v dálkové Rally Dakar. U KTM se nyní budou soustředit na světový šampionát v rally, kde jejich jezdci dosahují vynikajících výsledků. „Nyní budeme naší snahu soustředit na světové závody v rally, ale nevylučujeme ani návrat k závodění do Afriky, tedy zpět ke kořenům,“ říká naopak sportovní šéf KTM Winfried Kerschhaggl.


Další články sekce