KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM na pódiu motokrosu národů

Tisková zpráva KTM; foto: R. Archer
KTM na pódiu motokrosu národů
30.09.2008
 

Továrna KTM se díky jezdcům z Francie a Belgie dostala na pódium letošního Red Bull motokrosu národů.

Tým USA obhájil světové prvenství, ovšem díky Francii a Belgii se na pódium dostala i továrna KTM
I přes svou smůlu ve druhém závodě, dokázal výrazným přičiněním podpořit konečné druhé místo Francie i Anthony Boissiere, pilot továrny KTM. Mladý jezdec v úvodním závodě dojel na 11. místě, ovšem ve svém druhém nedělním vystoupení dlouho jezdil s nejrychlejšími. Nakonec doplatil na propíchnutou pneumatiku, která mu znemožnila získat dobré umístění pro své národní družstvo. „Má KTM mi dovolila dvakrát dobře odstartovat, ale ve druhém závodě jsem si propíchl bezdušový plášť. Zajel jsem do boxů, ale nebyl dostatečný čas na výměnu, a proto jsem se rozhodl pokračovat na píchlé pneumatice,“ vzpomíná jezdec na závod, který sice dokončil na osmnácté pozici, ale ve kterém převážnou část jezdil na třetím místě.

KTM jezdilo pro Belgii
I díky výkonu Jeremy van Horebeekovi se na pódium dostala silná, motokrosová velmoc – Belgie. „Bylo to podruhé, kdy jsem jezdil motokros národů za Belgii, a podruhé jsme byli třetí. Dnes jsem byl trochu nervózní a udělal jsem několik chyb a několikrát jsem spadl. Včera jsem ovšem dosáhl zajímavých časů. Jsem se svým výkonem docela spokojený,“ konstatoval Van Horebeek.

V individuálním výkonu skvělé druhé místo pro Tommy Searleho
Red Bull KTM tovární jezdec Tommy Searle zaznamenal důležitý příspěvek svému týmu Velké Británie, který skončil na čtvrté pozici, pouhý jeden bod za třetími Belgičany. Searle navíc skončil v individuálním hodnocení třídy MX2 na druhém místě, když nestačil pouze na Američana Ryana Villapota. V prvním závodě dojel Searle na 9. místě, ve druhém přidal druhou pozici. „V prvním závodě jsem měl nějaké problémy s čerpadlem, ale ve druhém jsem se cítil skvěle. V něm jsem si to opravdu užíval. Myslím, že kdyby bylo ještě několik kol, mohl jsem postoupit ještě výše,“ dodal britský teenager, pro kterého to bylo poslední představení v Evropě. Tommy Searle totiž následující dvě sezony bude závodit pro KTM v USA.

Barragan bojoval nejen se soupeři, ale i s chřipkou
Dalším jezdcem KTM, který výrazně pomohl svému národnímu týmu, byl jezdec šampionátu MX1 Jonathan Barragan. Jeho čtvrté a deváté místo výrazně pomohlo ke konečné, sedmé pozici španělského družstva. „Měl jsem dobrý start do prvního závodu, ve kterém jsem skončil čtvrtý, ale druhý závod pro mě již tak dobrý nebyl,“ řekl po závodech smutný Španěl, který v Británii startoval se symptomy začínajícího chřipkového onemocnění.

Nagl potvrdil svou vrcholnou formu
KTM MX1 tovární jezdec Max Nagl jezdil pro Německo a i když tým neskončil na předních pozicích, samotný Nagl předvedl v jak dobré formě ho zastihl konec letošní sezony. „Měl jsem dva dobré starty, ale v prvním závodě jsem upadl a klesl dozadu na třinácté místo. Ve druhém závodě jsem se zachytil balíku jezdců a jel asi na osmé pozici. Pak jsem dojel evropské jezdce a od té chvíle si začal závod užívat. Měl jsem stejné pocity, jako když jsem vyhrál ve Faenze!“

Rattray neměl štěstí
Jeden z jezdců KTM byl ovšem velmi zklamán. Tyla Rattray, nově korunovaný Mistr světa MX2, předvedl smolný finálový den. „Jsem se svým výsledkem hodně nespokojený. Kdybych neměl smůlu, mohlo to být lepší, ale i když jsem jezdil dobře, kousek toho štěstí prostě nepřišel,“ říkal Tyla, který ve svém prvním závodě zavadil o balík slámy a havaroval. Ve druhém se mu pak do kola jeho motorky namotal kus uvolněného pletivy vytyčující trať. Rattray musel do boxů, kde mu pletivo uvolnili, nicméně i přes okamžitý návrat, byl dobrý výsledek závodu ztracený.


Další články sekce