KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM o supercrossu v Anaheimu

Text: KTM; Foto: KTM / S. Giberson
KTM o supercrossu v Anaheimu
21.01.2008
 

Továrna KTM získala ve třetím kole další umístění v Top Ten třídy AMA Supercross, ve světovém šampionátu supercrossu pak její jezdec jen těsně zaostal za nejlepší desítkou.

Finálový závod třídy AMA Supercross Lites však pro oba jezdce týmu MDK KTM nezačal dobře. Po úvodních zatáčkách se jak Billy Laninovich, tak Justin Brayton, propadli hodně dozadu startovním polem 22 jezdců. Ovšem ještě do konce úvodního kola se dostal Laninovich  na 9. pozici, zatímco Brayton jezdil dvanáctý. Ten však hodně rychle předjel dva své soupeře a zařadil se za stroj týmového kolegy. Mnoho kol poté jezdila tovární dvojice KTM společně. Brayton po několika kolech společné jízdy předjel svého týmového kolegu a vydal se k dalšímu souboji o lepší pozice. Po předjetí stroje Boba Kiniryho se jezdec rakouské továrny dostal již do souboje o páté místo. V tomto souboji ovšem Brayton havaroval což znamenalo velkou ztrátu. Po opětovném nasednutí na motocykl byl Brayton schopen dosáhnout na deváté místo celkového pořadí, zatímco jeho týmový kolega skončil na sedmé pozici.

 

Danny Paladino (manažer týmu MDK KTM):

“Oba chlapci měli dnes večer špatný start, ale rychle se dokázali dostat do vedoucí skupiny. Je škoda, že Justin havaroval, ale dokázal se dostat zpět do nejlepší desítky a zachránit tím nějaké body. Billy se každým závodem stává silnějším a já věřím, že když zapracujeme na jeho startech, bude z něj vedoucí závodník.“

 

Hlavní závod prestižní třídy AMA / FIM Supercross měl divoký start, který sice Nick Wey dobře zvládl, nicméně havárie dvou jezdců v úvodní zatáčce ho velmi zdržela. Pro jezdce týmu MDK KTM to znamenalo propad na 15. pozici, ze které se na konci druhého kola dostal již na 11. místo. Pak následoval ostrý souboj se dvěma soupeři, se kterými se Wey přetahoval právě o jedenáctou pozici. Andrew Short jezdce KTM porazil, nicméně Grant Langston na něj nestačil a tak si v cíli Wey připsal body za 12. místo.

 

 

Další články sekce