KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM o třetím supercrossu v Anaheimu

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / S. Giberson
05.02.2008
 

Všichni jezdci továrního týmu MDK KTM dokázali při pátém závodě letošního supercrosového šampionátu získat umístění v nejlepší Top Ten.

Billy Laninovich, jezdec týmu MDK KTM v šampionátu AMA Supercross Lites, začal kalifornský sobotní večer v dobrém tempu, když po startu do semifinálové rozjížďky a jízdě úvodním kolem uprostřed startovního pole, dokázal postupovat kupředu a nakonec do finále postoupit ze šesté pozice. Po startu tohoto finále dvěstěpadesátek se Laninovich dostal na pátou pozici, kterou si s náskokem na další jezdce držel prakticky celý závod. Na jeho konci ovšem zaútočil na čtvrtou pozici, na které také nakonec projel cílem.

 

Jeho týmový kolega Justin Brayton, který v Anaheimu startoval na zbrusu novém modelu stroje KTM 250SX-F, již neměl tolik štěstí. Semifinálovou rozjížďku sice dokázal Brayton skvěle zvládnout, když druhé semifinále dokončil na třetím místě, ale v hlavním závodě se na továrním jezdci KTM projevil jeho zdravotní stav. Brayton totiž do závodu nastoupil nachlazen a se zvýšenou teplotou. Do finálové jízdy Brayton špatně odstartoval, přesto se dokázal posunout během 15 kol o mnoho pozic kupředu a cílem nakonec projet jako sedmý jezdec výsledkové listiny.

 

Do závodu hlavní kategorie AMA Supercross / FIM Mistrovství světa špatně odstartoval jezdec týmu MDK KTM Nicholas Wey, který se propadl daleko do hlouby jezdeckého pole. Přesto se dokázal po několika kolech prosadit zpět do nejlepší pětice. Ovšem poté mu začaly docházet nemocí oslabené síly a Nick se tak propadl o několik pozic dozadu. Po tvrdém souboji s jezdci bojujícími o osmé místo se mu nakonec právě tato pozice podařila dosáhnout.

 

V celkovém pořadí třídy AMA Supercros Lites je Justin Brayton na sedmé pozici, kde má 69 bodů, tedy přesně o 30 bodů méně než vedoucí jezdec celkové klasifikace. Jeho týmový kolega Billy Lavinovich je dvanáctý (43 bodů). Ve třídě AMA / FIM Supercross patří Nickymu Weyovi osmá pozice, kterou si prozatím jistí 53 body.

 

 

Další články sekce