KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM o závodě SX ve Phoenixu

Text: Petr Štola; Foto: KTM / S. Giberson
KTM o závodě SX ve Phoenixu
14.01.2008
 

Jezdci týmu MDK KTM úspěšně absolvovali druhý závod seriálu AMA Supercross Lites, který se o víkendu konal v arizonském Phoenixu.

Justin Brayton a Bill Laninovich absolvovali druhý závod AMA Supercross Lites s cílem ukázat divákům, že dokáží zaútočit na exkluzivní místa ve výsledkových listinách této série. Braytonův cíl bylo další umístění mezi nejlepší desítkou, naopak Laninovich chtěl dokázat, že navzdory smůle, která ho v Anaheimu provázela, patří do Top Ten také.

 

Justin Brayton do finálového závodu šťastně odstartoval, po průjezdu cílem úvodního kola se nacházel na páté pozici, zatímco jeho týmový kolega se držel desátého místa. Tvrdé souboje v úvodních kolech, kdy na čele bojovala početná skupina o každý kousek dráhy, zvedaly diváky ze sedadel. Po desátém kole se ustálilo pořadí, ve kterém Brayton figuroval na šestém místě a Laninovich na desátém. Tyto pozice si nakonec oba tovární jezdci udrželi až na cílovou čáru. V celkové klasifikaci to znamená, že Justin Brayton figuruje na třetím místě, zatímco první letošní body z finálové top ten pro Laninoviche znamenají posun na místo osmnácté.

 

„Jsem rád, že jsem viděl Justina opět mezi nejlepšími,“ komentoval v tiskové zprávě továrny KTM tento závod šéf týmu MDK KTM pan Danny Paladino. „Jeho rychlost je zde. Nejlepších deset jezdců je velmi vyrovnaných. Justin byl uvnitř balíku nejlepších během celého večera a já vím, že i další víkend bude mezi nejlepšími. Billy se oproti poslednímu závodu velmi zlepšil. To, že tento večer zůstal s nejlepšími ukazuje, že jezdí rychle. Celý tým MDK KTM fungoval skvěle, každý člen týmu do toho dal vše a to se také projevilo.“

 

 

Další články sekce