KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM oficiálně do IDM Superbike

Foto: Petr Štola
KTM oficiálně do IDM Superbike
19.12.2008
 

Továrna KTM vstoupí v roce 2009 oficiálně do superbikového šampionátu Německa.

S nedávno představeným strojem KTM 1190 RC8 R vstoupí továrna KTM do německého superbikového šampionátu IDM. Dvouválcové motocykly budou pilotovat Němec Stefan Nebel a Belgičan Didier Van Keymeulen. Po letošních prvních zkušenostech ve světovém poháru Superstock 1000 to bude další krok v cestě do elitní superbikové kategorie, kam by továrna z rakouského Mattighofenu chtěla vstoupit v brzké budoucnosti.

Dva velmi zkušené jezdce si KTM najala pro své plány v IDM. Těmi se stali domácí expert na tento šampionát Stefan Nebel a belgický pilot Didiera Van Keymeulena. 27 roků starý Stefan Nebel již dokázal superbikový titul IDM vyhrát celkem třikrát. O dva roky mladší Didier Van Keymeulen vyhrál v roce 2005 šampionát FIM Superstock 1000, v letošním roce dokázal několikrát skončit v nejlepší desítce supersportového Mistrovství světa.

Nově vytvořený tým pro superbikové mistrovství IDM povede zkušený Konrad Hefele z Bavorska, který má dvacetileté zkušenosti s profesionálním závoděním, ale i závoděním v Grand Prix, či zkušenosti s vedením týmu KTM Junior, se kterým zaznamenal v IDM 125 již několik působivých výsledků.

„Jsem přesvědčen, že RC8 R a náš malý, přesto vysoce motivovaný tým, může v prestižním IDM dosáhnout na zajímavé výsledky. Přestože je před námi v nadcházejících pěti měsících mnoho tvrdé práce, těšíme se již nyní na první závod roku 2009,“ říká Konrad Hefele.

Společně se závodním týmem bude fungovat i testovací tým, jehož hlavním úkolem bude dokonale připravovat stroj RC8 R na závodní víkendy. První práce testovacího týmu se superbikovým RC8, jehož výkon dosahuje 180 hp, proběhnou na jaře ve Španělsku. Oficiální prezentace týmu bude v březnu na motocyklové výstavě Motorradmesse v Dortmundu. První závod pak 25.-26. dubna 2009 na okruhu Eurospeedway Lausitz.


Další články sekce