KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM připravená na motokros ve Valence

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / E. Tempestini
KTM připravená na motokros ve Valence
21.02.2008
 

Ve francouzském Valence se o víkendu pojede další z velkých motokrosů, který využije mnoho jezdců Grand Prix k testu svého materiálu. Tým Red Bull KTM je připraven utkat se ve Valence se svými soupeři.

Do Valence se v barvách KTM vypraví Němec Max Nagel, který pojede letos za tovární tým šampionát třídy MX1. Dále se představí Tommy Searle, Tyla Rattray a Rui Goncalves, tedy jezdci třídy MX2, kteří cestují na okruh jenž leží přibližně 100 km jižně od Lyonu, a který nabízí tvrdý a kamenný povrch.

 

„Ještě jsem ve Valence nejel, tak uvidíme jak to dopadne. Na tomto tvrdém povrchu to pro nás bude dobrý trénink,“ říká Tommy Searle, který se především bude soustředit na získání dobrého základního nastavení nové KTM.

 

Jihoafričan Tyla Rattray trénoval na start letošní sezóny v Belgii, kde jezdil společně s Maxem Naglem a Rui Goncalvesem. „Jezdili jsme na soukromé dráze, což bylo skvělé, protože majitel pro nás udělal vše co jsme chtěli. Mohli jsme proto vyzkoušet mnoho různých věcí. Valence je mým oblíbeným okruhem, je to velmi tvrdý a kamenitý okruh, ale dobře se na něm trénuje pro Mistrovství světa,“ říká Tyla Rattray.

 

Pohodu při tréninku v Belgii potvrdil i Rui Goncalves. „Pracoval jsem na mých startech, je tam ještě stále několik maličkostí v mé jízdě, které bych chtěl zlepšit. Ve Valence jsem již tři roky nejezdil, ale myslím si, že před hlavní sezónou je to dobrý trénink. Nechci ovšem příliš riskovat.“

 

Hlavním tahounem KTM ve třídě MX1 je Max Nagl, který také hovoří o tom, že Valence je dobrý způsob tréninku na hlavní sezónu. „Jezdil jsem v Belgii, protože jsem chtěl trénovat na písku, což si myslím je před sezónou velmi důležité. Budou to podmínky první Grand Prix sezóny. Od závodu v Mantově jsme udělali nějaké testování tlumičů a našli při tom nějaké dobré nastavení. Cítím se na motocyklu nyní velmi pohodlně.“

 

 

Další články sekce