KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM připraveno na MX GP

Foto: KTM / J. Edmunds
KTM připraveno na MX GP
06.02.2009
 

Továrna KTM představila svůj tým pro světový motokrosový šampionát.

Tovární motokrosový tým rakouské KTM absolvoval ve Španělsku první letošní test, spojený s oficiálním představením týmů roku 2009. „Právě jsme dokončili první tovární test ve Španělsku, kde se sešli všichni naši jezdci. Tento test ukázal velkého a silného ducha rodiny KTM,“ říká šéf KTM Off-Road týmu Pit Beirer po setkání v prostorách španělské motokrosové školy Stefana Evertse, kterého se kromě motokrosových jezdců zúčastnili také jezdci připravující se na světový šampionát endura a Bernd Hiemer, jenž bude letos obhajovat světový titul v supermotu.

V roce 2009 s mnoha talenty
Beirer si je před sezonou jistý, že se sestavou, se kterou KTM nastoupí do letošního MX Grand Prix, bude rakouská továrna hodně vidět. Její barvy budou hájit: Max Nagel (Red Bull KTM Factory Racing) a Jonathan Barragan (KTM Silver Action) v šampionátu třídy MX1. Do šampionátu MX2 pak nastoupí Rui Goncalves a Shaun Simpson (Red Bull KTM Factory Racing), Valentin Teillet (KTM Factory Junior Racing Team) a Jeremy van Horebeek s Joel Roelantsem (Red Bull KTM). Do ženského šampionátu nastoupí v barvách továrního Red Bull KTM Steffi Laier.

„S tímto týmem plným talentů, mohu přesvědčivě říci, že máme jezdce vítězit kdykoliv a kdekoliv. Máme obrovský potenciál,“ říká Pit Beirer.

Vášeň, motivace a týmový duch
Jak Nagl, tak i Barragan absolvovali okurkovou sezonu v dobrém rytmu. „V týmu je skvělá atmosféra a ti dva chlapci jsou připravení vystoupit na pódium,“ dodává Beirer.

V MX2 získal novou důvěru Rui Goncalves, který v zimních měsících trénoval v Jihoafrické republice společně s bývalým trenérem Tyly Rattraye. Do týmu přišel mladý Brit Shaun Simpson, který přinesl s sebou vášeň a entuziasmus. „Oba jsou motivovaní a mentálně silní. Tým s nimi bude velmi výkonný, ale také se bude bavit jejich závoděním,“ pokračuje Beirer.

Další generace skvělých jezdců
Oranžovou rodinu dále doplní trojice skvělých závodníků. Všichni tři jistě pomohou dostat jméno rakouské KTM do popředí světových tabulek. Taillet si vloni zabezpečil evropský titul již jeden závod před koncem šampionátu, zatímco dva mladí Belgičané van Horebeek a Roelants již v loňském roce ukázali v šampionátu GP MX2 své kvality.

V týmu KTM i jedna z nejlepších žen
Steffi Laier, mladá talentovaná německé závodnice, dostala pro rok 2009 plnou tovární podporu. „Pojede na továrním motocyklu, připravovaném továrními mechaniky a s plnou tovární podporou. I když Steffi kvůli zranění nemohla v loňském roce startovat v prvním závodě, v těch dalších byla zřetelně nejlepší závodnicí,“ říká Pit Beirer.

Světový motokrosový šampionát startuje 29. března 2009 v italské Faenze.


Další články sekce