KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM v MS Enduro do všech tříd

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
KTM v MS Enduro do všech tříd
14.03.2008
 

Špičkovou sestavu jezdců nasadí rakouská továrna KTM do letošního Mistrovství světa Enduro.

Pod vedením Fabia Farioliho

Rakouská továrna z Mattighofenu opět nasadí svůj endurový tým do Mistrovství světa pod vedením zkušeného týmového šéfa Fabia Farioliho. Ve všech třech třídách se představí s materiálem KTM špičkový jezdci, od kterých se očekává sklízení pódiových výsledků. Po zimní reorganizaci týmu nastoupí jezdci do dvou silnějších kategorií dokonce na dvoutaktních i čtyřtaktních motocyklech, což by dle Farioliho mělo přispět k „dobrému boji“ za ovládnutím šampionátu.

 

Cervantes předvede svou obratnost v E1

Do kategorie E1 připravuje tým mladé jezdce, kteří by měli ukázat svou sílu a obratnost. Na čtyřtaktní KTM 250 pojede Ivan Carventes, který se tak představí na motocyklu, jenž vyhovuje jeho jezdeckému stylu a jeho oblíbenému tvrdému povrchu. Společně s ním pojede Brit Tom Sagar, který se do týmu dostává z juniorského mistrovství, kde skončil mezi nejlepší trojicí. Začlenění Sagara do továrního týmu ukazuje možnosti KTM na výhledy do budoucnosti, mladý talent by měl sbírat zkušenosti a v dalších letech pak trápit hvězdy této třídy. Sagar již svou výkonnost předvedl, přesto bude moci čerpat ze zkušeností svého týmového kolegy Ivana Cervantese, Mistra světa E3 z roku 2007. Carventes byl v loňském roce na pódiu ve všech závodech a nakonec se radoval i ze světového titulu, když získal o 51 bodů více než jeho týmový kolega Marko Tarkkala.

 

Nová výzva pro Juhu Salminena v E2

Juha Salminen, který se v roce 2007 vrátil vítězně do evropského závodění třídy E1, se pro letošní sezónu přesune do kategorie E2. Po vyléčení svého zranění ze závěru loňské sezóny, je Fin nyní připraven na závody se čtyřtaktním motocyklem KTM 450. Salminen, který během své kariéry již získal mnoho trofejí a titulů, jde do letošní sezóny s jediným cílem – stát se světovým šampiónem třídy E2. Druhým jezdcem KTM v této třídě bude Ital Alessandro Belometti, který se o úspěch bude pokoušet s dvoutaktním motocyklem KTM 250 a podle týmového šéfa Farioliho je jedním z uchazečů o celkové pódium. Salminen i Belomettio soutěžili v loňském roce ve třídě E1. Salminen získal titul s náskokem 28 bodů poté, co po zranění ve Slovensku nenastoupil ke dvou závodům. Fin vyhrál 12 závodů ze 13, do kterých nastoupil, přičemž v tom třináctém dojel třetí. Belometti skončil sezónu na dobrém pátém místě.

 

Do E3 s finskými jezdci

KTM Enduro Factory Team představí ve třídě E3 pouze finské jezdce. Jediným jezdcem továrny KTM, který pojede ve stejné třídě jako v loňské sezóně, je Marko Tarkkala, který letos pojede na čtyřtaktu KTM 520, zatímco jeho týmový kolega Samuli Aro bude vodit dvoutakt KTM 300. Aro v loňské sezóně třídy E2 svedl těžkou bitvu se svým krajanem Mikou Aholou, když nakonec šampionát skončil na druhém místě. Zahajovací závod ve Švédsku bude pro finskou dvojici perfektním místem pro vstup do sezóny, stejně jako pro demonstraci jejich jezdeckého umění.

 

 

Další články sekce