KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM vítá novou Central Europe Rally

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / J. van Oers
KTM vítá novou Central Europe Rally
06.02.2008
 

Továrna KTM i její jezdci, kteří byli připravení absolvovat 30. ročník Rally Dakar, vítají založení nové soutěže.

KTM vítá založení další rally i nové soutěže s názvem „Dakar Series“. KTM vítá urychlení startu této soutěže, kterou ASO prezentovalo ještě před zrušením letošního Dakaru. Tato soutěž měla původně začít až v roce 2009, události okolo zrušené dakarské rally však vše urychlily. Central Europe Rally je nyní před prvním ročníkem, přesto již dnes zástupci KTM vidí tuto soutěž jako milník v další budoucnosti dálkových závodů.

 

„Hlavní výrobci, kteří se účastnili Dakaru, se již sešli v Německu a v Paříži a jednali s organizátory,“ řekl dnes v tiskovém prohlášení závodního oddělení KTM konzultant sekce Offroad pan Heinz Kinigadner. „Všichni jezdci, kteří byli registrovaní pro Dakar, budou mít zajištěn vstup do Central Europe Rally, což pro ně bude částečná náhrada za zrušenou rally,“ doplnil Kinigadner, který také potvrdil zajištění mediální podpory na úrovni původního Dakaru.

 

Bývalý Mistr světa také prohlásil, že plně stojí za rozhodnutím zrušení lednové dakarské soutěže. „Bylo to stoprocentně správné rozhodnutí,“ pokračuje několikanásobný vítěz dálkových rally, který dále pokračuje i v otázce možného nahrazení dakarského závodu závodem v Jižní Americe. „V případě přestěhování do jižní Ameriky by soutěž vedla z Argentiny a skončila by v Chile. Je důležité udržet lednové datum a toto je jedna z několika voleb pro náhradu původního Dakaru.“

 

Nejen toto, ale i další důležité informace z jednání mezi výrobci a pořádající agenturou Amaury Sport Organisation prezentoval Kinigadner v dnešní tiskové zprávě. Například to, že druhou soutěží nově založené Dakar Series by mohlo pořádat Španělsko a Portugalsko v září tohoto roku, a že do budoucna se počítá s tím, že celá Dakar Series by fungovala jako kvalifikace pro hlavní závod pořádaný každoročně právě v lednu.

 

 

Další články sekce