KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Kornfeil nedostal kartu ani pro Estoril

Ilustrační foto: GEPA
Kuba Kornfeil nedostal kartu ani pro Estoril
15.09.2009
 

Ještě jednou se vrátíme ke Grand Prix San Marina, se svými pocity z premiérového závodu v Grand Prix 125cc se nám svěřil Jakub Kornfeil, který nedostal divokou kartu ani pro závod Grand Prix v Estorilu.

V Italském Misanu měl přijít nejvysněnější okamžik 16letého Jakuba, účast v opravdivém závodě Grand Prix 125. Pro tento sen se snažil udělat vše, co se zdálo jen trochu možné nebo i nemožné. Vyhrál juniorský pohár Red Bull MotoGP Rookies 2009 a pokud měl volný termín, zúčastnil se závodů Mistrovství ČR a Alpe Adria, či německého IDM. Většinu těchto startů v národních šampionátech proměnil ve vítězství. Vítězství dosáhl také v závodě mezinárodního mistrovství Itálie CIV. Po vítězném závodě Red Bull v Brně se už nemohl dočkat startu v závodě Mistrovství světa, kam žádal o přidělení divoké karty. Otázka tedy byla zcela jasná:

Jakube, jak to bylo s tvým startem v závodě Mistrovství světa v Misanu?
„Pro Misano jsem žádnou kartu nedostal. ACCR mě totiž nepodpořilo, ale je to sportovní rozhodnutí a beru to tak jak to je. V Misanu jsem si mohl zazávodit jen díky tátovým kontaktům. Loncin je čínská motorka ale vyvíjí ji Italové. Je to moc pěkný stroj, o kterém ještě určitě hodně uslyšíme. V týmu je perfektní parta lidí, kteří jsou hodně zapálení pro motocyklový sport a spolupráce s nimi byla fantastická. Byl to jeden z nejpříjemnějších víkendů v mé kariéře. Co se týká motorky tak je to vlastně takový malý kříženec Aprilky a Hondy, ale jak jsem už řekl, perfektní mechanici mi pomohli, abych si na Loncina během jednoho tréninku zvykl. Podvozek se podařilo vyladit dle mých představ velmi rychle, ale v motoru zatím nějaký ten koník chybí, ovšem jejich tým inženýrů na tom neustále pracuje. Z atmosféry MS jsem rozhodně nervózní nebyl, protože se nijak neliší od RedBullu, ba naopak do závodu jsem nastupoval jako outsider, tak jsem byl v naprostém klidu a mohl jsem jen překvapit. To se ale nepodařilo, protože na motorce se vyskytl technický problém, kvůli kterému motorka nešla do otáček a já dosahoval maximální rychlosti kolem 185 km/h, což rozhodně na Aprilky nemohlo stačit. Technici z Loncinu mi o závadě  po závodech řekli a ubezpečili mě, že už se to nestane, a že je to další zkušenost, která rozhodně přispěje k dalšímu vývoji jejich motocyklu. Můj další cíl byla „wild“ karta do Estorilu, ale tu opět dostal Kuba Jantulík. Tak mu budu držet palce, aby dopadl lépe než v Misanu a pokud by mě Loncin nabídl, abych za ně závodil, tak rozhodně neodmítnu a s radostí pojedu. Tímto bych i rád poděkoval celému týmu Loncin za krásný víkend a možnost si zazávodit s piloty Grand Prix.“


Další články sekce