KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž dnes patřil k opět k nejrychlejším

Text a foto: Petr Štola
Kuba Smrž dnes patřil k opět k nejrychlejším
25.01.2009
 

Jakub Smrž absolvoval poslední den testování na okruhu Portimao ve skvělé formě.

Přestože ve zkoušce nového systému superpole doplatil český jezdec Jakub Smrž na nedostatek zkušeností, odjíždět z portugalského Portimaa bude rozhodně se vztyčenou hlavou. Nejenže dnes vyhrál poslední trénink, ale celkově za všechny tři dny patřil k nejrychlejším.

Jezdec týmu Guandalini Racing se nyní již bude soustředit pouze na start sezony, který proběhne na konci února v Austrálii. Bohužel tamního předsezónního testování se jeho italský tým totiž nezúčastní.

Kuba Smrž:
„Dnes si s námi trochu hrálo počasí, takže než jsem stihl vyjet do prvního tréninku, tak byl přesušen kvůli benzinu na trati. Odpoledne byl volný trénink a následně nácvik nového systému superpole. V první časti jsem bez problému postoupil z 20ti jezdců mezi nejrychlejších šestnáct a ve druhé časti jsem bohužel neobjel ani jediné měřené kolo, protože začalo pršet. Trošku jsem doplatil na nedostatek zkušenosti, ale je to dobré ponaučení do sezony. V posledním 40ti minutovém tréninku jsem si spravil chuť, když jsem byl v tréninku na prvním místě, přičemž 3. časem za cely dnešní den. Pouhé 2 desetiny za nejrychlejším a za cele testy jsem byl na celkovém 7. místě. Dnes jsme nedělali téměř nic s nastavením motorky, protože foukal silný vítr a připadne změny by byly těžko poznat. Ale každopádně jsme s výsledkem testu velice spokojeni a je to dobrý začátek letošní sezony.“


Další články sekce