KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž je potlučený, ale odhodlaný bojovat

Text a foto: Petr Štola
Kuba Smrž je potlučený, ale odhodlaný bojovat
05.04.2008
 

Jakub Smrž dnes prožil jeden z pádů kategorie brutálních, když v odpoledním tréninku dostal na okruhu ve Valencii highsided.

Čtvrtou startovní řadu si dnes vybojoval český motocyklový závodník Jakub Smrž, který na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie startuje ve třetím kole letošního Mistrovství světa Superbike. Kubova jízda v superpole byla ovšem ovlivněná havárii z odpoledního tréninku, kdy Jakub spadl na výjezdu ze čtvrté zatáčky po smyku zadního kola.

 

„Moc si toho z pádu nepamatuju,“ říká Jakub Smrž exkluzivně pro www.moto-racing.cz. „Na výjezdu ze čtvrté zatáčky jsem dostal smyk zadního kola, nevím proč se to stalo, každopádně mě motorka v letu trefila do zad a do hlavy. Najednou mě začaly brnět nohy, hrozně jsem se lekl a říkám si – tak a je to v ..... Pokusil jsem se hýbnout nohou a šlo to, opatrně jsem se tedy postavil. Hned mě odvezli na rentgen, který naštěstí nic vážného neukázal. Ovšem hrozně mě teď bolí záda a noha. Upadnul jsem naštěstí na té druhé motorce a tak ta moje hlavní se připravuje pro závod. Superpole jsem pak už odjel ani nevím jak, prostě líp to nešlo. Nedá se nic dělat, zítra budu bojovat!“

 

Další články sekce