KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž je potlučený, ale odhodlaný bojovat

Text a foto: Petr Štola
Kuba Smrž je potlučený, ale odhodlaný bojovat
05.04.2008
 

Jakub Smrž dnes prožil jeden z pádů kategorie brutálních, když v odpoledním tréninku dostal na okruhu ve Valencii highsided.

Čtvrtou startovní řadu si dnes vybojoval český motocyklový závodník Jakub Smrž, který na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie startuje ve třetím kole letošního Mistrovství světa Superbike. Kubova jízda v superpole byla ovšem ovlivněná havárii z odpoledního tréninku, kdy Jakub spadl na výjezdu ze čtvrté zatáčky po smyku zadního kola.

 

„Moc si toho z pádu nepamatuju,“ říká Jakub Smrž exkluzivně pro www.moto-racing.cz. „Na výjezdu ze čtvrté zatáčky jsem dostal smyk zadního kola, nevím proč se to stalo, každopádně mě motorka v letu trefila do zad a do hlavy. Najednou mě začaly brnět nohy, hrozně jsem se lekl a říkám si – tak a je to v ..... Pokusil jsem se hýbnout nohou a šlo to, opatrně jsem se tedy postavil. Hned mě odvezli na rentgen, který naštěstí nic vážného neukázal. Ovšem hrozně mě teď bolí záda a noha. Upadnul jsem naštěstí na té druhé motorce a tak ta moje hlavní se připravuje pro závod. Superpole jsem pak už odjel ani nevím jak, prostě líp to nešlo. Nedá se nic dělat, zítra budu bojovat!“

 

Další články sekce