KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž před Salt Lake City

Text: Fans of 96
Kuba Smrž před Salt Lake City
29.05.2009
 

Jakub Smrž je připraven na další závod světového šampionátu superbiků, který tento víkend proběhne v americkém Salt Lake City.

Jakuba zase potkaly v Kyalami nemalé komplikace, které zkazily jeho rychlost. Docela trefné bylo držet se o víkendu hesla „Mohlo být i hůře“. Čtrnácté a desáté místo nakonec není tak špatné, když zohledníme stíhačku z konce pole po sestřelení Xausem a jízdu se spálenou spojkou v druhém závodě. A to si ještě musíme uvědomit, že všichni jezdci před ním už s tratí měli zkušenosti, stejně tak jako hodně jezdců za ním. Loňský závod v Americe se mu docela povedl ale opět byl ovlivněn smůlou. Kuba stahoval Corsera na třetí pozici, ale řetězem přetržený kabel snímače rychlosti zadního kola zapříčinil nefunkci kontroly trakce a propad na šestou příčku. Doufejme, že tentokrát se vše obejde bez komplikací a Kuba se dočká za svou snahu a výkon patřičného bodového ocenění.

Kuba Smrž:
„Závody v Kyalami nebyly tak špatné, uvážíme-li, že jsem zde netestoval jako ostatní ze špičky. Po dobré kvalifikaci jsem doufal ve víc bodů, ale po tom, co do mě Xaus napálil v prvním závodě jsem dokázal dojet až 14tý a v druhém závodě jsem po špatném startu vybojoval desátou příčku. Teď jsem v šampionátů třináctý, ale jsem velmi blízko osmého místa, což mě hodně motivuje pro závod v Miller Parku. Loni jsem zde zajel jeden ze svých nejlepších závodů, když sem dojel po problémech s kontrolou trakce šestý, takže letos bych rád útočil ještě na vyšší pozice. Ale musím se také dívat na tabulku. Nyní je nejdůležitější sbírat body bez žádných výpadků.“


Další články sekce