KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Laconiho těžký pád

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Laconiho těžký pád
15.05.2009
 

Motocyklové závody nejsou jen o vítězstvích, bohužel mezi ně patří i pády. Ten hodně těžký potkal dnes francouzského ex-vícemistra světa, Regise Laconiho (DFX Ducati), který spadl hned v 11. zátáčce 1. okruhu 1. volného tréninku superbiků.

Francouzský jezdec Regis Laconi, jezdec italské stáje DFX Ducati, havaroval z dosud nejasných důvodů při výjezdu z 11. zatáčky (do 12. ale už bohužel nedojel) ve velmi vysoké rychlosti a o tomto těžkém pádu neexistuje žádný televizní záznam.
Z místa závodu se nám ozval náš úspěšný jezdec Kuba Smrž (mimochodem na 7. místě 1. kvalifikace WSBK) a pomocí SMS sdělil našemu portálu www.moto-racing.cz : "Laconi má zlomených prvních 5 krčních obratlů a jeden hrudní. Nevypadá to moc dobře..., ale neměl by být ochrnutý", tolik tedy stručně z Kyalami jezdec satelitního týmu Guandalini Ducati Racing, český pilot Jakub Smrž.
Podle zahraničních serverů byl 33-letý francouzský ex-vícemistr světa uveden do umělého komatu v nemocnici v Johannesburgu, kde byl také operován. Má zlomený  3., 4., 5., 6. a 7. krční obratel.
Byly mu voperovány dvě umělé železné destičky, aby se mu obratle stabilizovaly. V každém případě hýbe naštěstí Regis oběma končetinami, takže je zatím vyloučeno jeho ochrnutí.
Dle hodně předběžných odhadů expertů ale letošní sezóna pro Laconiho (momentálně 7. muže průběžné klasifikace MS) bohužel skončila. 

Jménem redakce přejeme sympatickému francouzskému pilotovi co nejkratší a hlavně úspěšné léčení a také brzký návrat do sedla jeho motocyklu Ducati.


Další články sekce