KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lausitz - aktuálně, neděle

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Lausitz - aktuálně, neděle
27.04.2008
 

V neděli nás čekali a čekají na Lausitzringu závody superbiků - celkem 2x, stopětadvacítek a také 2. jízda supersportů

V první jízdě superbiků vyhrál stylem start - cíl favorizovaný Rakušan Martin Bauer na Hondě před domácím veteránem Jorgem Teuchertem s Yamahou a dalším Rakušanem, Andreasem Meklauem na Suzuki. Český jezdec Petr Čermák na Suzuki dojel do cíle na 19. místě, Viktor Noss potom dokončil závod jako 33. Miloš Čihák havaroval hned ve 2. kole závodu.

Ve stopětadvacítkách si vedl skvěle Kája Pešek s Aprilií - na snímku. Mladší bratr Lukáše skončil v rpvním závodě IDM jako 8., když vyhrál vedoucí jezdec španělského šampionátu, Němec Marcel Schroetter na Hondě. Druhý byl v cíli Bastien Chaesaux ze Švýcarska na Aprilii a třetím Nizozemec Joey Litjens na Seelu. Z dalších českých jezdců dokončil Jakub Jantulík závod na 22. pozici, Karel Májek 26., Nicol Marcone - všichni na Hondách - 29. Ladislav Chmelík pak závod nedokončil. 

Česká jezdkyně Andrea Toušková bohužel do závodu nenastoupila, neboť si ve warm - upu zlomila předloktí pravé ruky.  

V závodě supersportů vyhrál, stejně jako včera Němec Arne Tode (všem motocyklovým "odborníkům" známý i z MS) na Triumphu před Australanem Damianem Cudlinem a dalším domácím jezdcem Rico Penzkoferem - oba na Yamahách. Do závodu i tentokráte nejlépe odstartoval Ondra Ježek s Kawasaki, postupně se ale poněkud propadl. V cíli skončil brněnský mladík se ztrátou 12 sekund na 7. místě, což je také nejlepší umístění z početné české výpravy na ůvodním závodě IDM. Michal Filla dojel 11., Markéta Janáková potom na místě 21. a Jiří Brož jako 35.

I ve druhé jízdě superbiků vyhrál obhájce titulu Bauer (AUT/Honda) před Teuchertem (GER/Yamaha), a Meklauem (AUT/Suzuki). Z našich dojel do cíle pouze Petr Čermák, jako 21.  

Kompletní výsledky jsou k dispozici na www.idm.de.


Další články sekce