KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leon Haslam o testu v Austrálii

Foto: Petr Štola
Leon Haslam o testu v Austrálii
15.11.2009
 

Leon Haslam absolvoval tento týden na okruhu Phillip Island test se svým novým týmen Alstare Suzuki.

Testování továrního týmu Alstare Suzuki proběhlo na australském okruhu Phillip Island na začátku léta, tedy v úplně jiných klimatických podmínkách, jaké budou panovat v březnu roku 2010, kdy se sem vypraví ke svému zahájení superbikový šampionát. I proto byl Haslam v hodnocení výsledků testování při zemi.

„Simulace závodu byla rychlejší, než v březnu, kdy jsem zde jel s Hondou týmu Stiggy Racing, ale je těžké cokoli říkat na časy a hodnotit jak se bude vše vyvíjet pro náš návrat k závodu na Phillip Islandu,“ říká Leon Haslam. „Tým pracuje dobře a všichni chtějí v roce 2010 uspět. Známe oblasti, kde je potřeba něco zlepšovat. Pokračovat v práci budeme ve Valencii (9. a 10. prosince – společně s testem Moto2 - poznámka).“

Během testování došlo několikrát ke střetům s letícím rackem, což je ovšem v tomto prostředí velmi častý jev a nevyhnul se mu ani britský jezdec. „První den byl hodně obtížný kvůli velkému teplu a navíc jsem při testu během zahajovacího dne zabil hodně racků. Naštěstí žádný netrefil mě, ale vždy jen motorku,“ vzpomíná jezdec na testování v Austrálii.


Další články sekce