KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Letem, motocyklovým světem

Text: Petr Štola, foto: Yamaha
Letem, motocyklovým světem
16.11.2008
 

Několik krátkých informací z motocyklového světa na silnici, ale i v blátě, oválech a trialových halách.

* Jorge Lorenzo si vyzkouší řídit závodní auto. Již o tomto víkendu Lorenzo zasahuje do tradiční Monza Rally. Při tréninku na tuto rally španělský jezdec továrny Yamaha dokonce i lehce havaroval.
„Je to možnost mít tři dny dobré zábavy na čtyřech kolech,“ komentoval Lorenzo své snažení ještě před startem první RZ. „Ve čtvrtek jsem měl menší ránu, po které jsem si uvědomil, že tohle je trochu něco jiného než motorky. Pro mě to bude zábava. Je tam hodně dobrých jezdců a tak si myslím, že skončím nedaleko posledního místa. Mým cílem je dokončit ten závod.“

* Joshua Kurt Hayes, americký jezdec, který v sedle Hondy CBR 600RR týmu Parkalgar Racing nahradil tragicky zesnulého Craiga Jonese, by měl v příští sezoně jezdit opět americký šampionát AMA, kde by se měl stát továrním pilotem Yamahy. V týmu Graves Motorsports by měl nastupovat do supersportové série.

* Katherine Prumm z Nového Zélandu je opět vážně zraněná. Tato dvojnásobná vítězka světového poháru motokrosu žen havarovala doma při tréninku na novou sezonu. Při pádu si zranila několik obratlů a nyní jí čekají náročné operace.

* Filip Šitera, staronový plochodrážní jezdec mšenského Greplu PDK žijící v Mladé Boleslavi, podepsal novou smlouvu se švédským klubem Griparna Nyköping, kde bude opět jezdit nižší švédskou soutěž. Vedle Švédska a naší republiky se nadějný český jezdec představí ještě i v ligách v Anglii a Polsku.

* Albert Cabestany vyhrál halový triál ve španělském Santanderu a dostal se tak na čelo tamního mistrovství, kde má shodně bodů, jako druhý Adam Raga i třetí Toni Bou.


Další články sekce