KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Letošní družstva začínají dostávat podobu

Foto: R. Archer / KTM
Letošní družstva začínají dostávat podobu
19.08.2009
 

S blížícím se závodem Motokrosu národů 2009 se pomalu objevují potvrzené soupisky jednotlivých týmů.

3. – 4. října se v italském Franciacorta odehraje každoročně nejexkluzivnější motokros této planety, tedy oficiální Mistrovství světa družstev – Red Bull FIM Motocross of Nations. Nyní, necelé dva měsíce před tímto závodem, začíná dostávat první konkrétní podobu startovní listina závodu, kde se proti sobě utkávají jezdci kategorií MX1, MX2 i MX3. Podívejme se tedy na dosud známé sestavy jednotlivých národních týmů.

Jen si ještě dovolím soukromý názor, že je velká škoda, že v letošním týmu obhájce titulu, tedy týmu USA, nechtěl startovat dle mého názoru aktuálně nejlepší motokrosař této planety James Stewart (Yamaha), nicméně i bez něj bude sestava USA velmi silná, zda však dokáže Tadesco nahradit Stewarta v těchto chvílích pochopitelně netuším.

USA:
Ivan Tadesco (Honda)
Ryan Dungay (Suzuki)
Jake Weimer (Kawasaki)

Itálie:
Antonio Cairoli (Yamaha)
David Philippaerts (Yamaha)
Davide Guarneri (Yamaha)

Belgie:
Clement Desalle (Honda)
Joel Roelants (KTM)
Steve Ramon (Suzuki)

Francie:
Marvin Musquin (KTM)
Gautier Paulin (Kawasaki)
Nicolas Aubin (Yamaha)

Španělsko:
Jonathan Barragan (KTM)
Jose Antonio Butron (KTM)
Carlos Campano (Yamaha)

Švédsko:
Andreas Hultman (Honda)
Filip Thuresson (Suzuki)
Tom Soderstrom (Kawasaki)
Alex Eriksson (Suzuki) náhradník

Mnoho dalších týmů svou nominaci oznámí v nejbližších dnech. Jisté je však již dnes, že v týmu Jihoafrické republiky by neměl chybět Mistr světa MX2 z loňského roku Tyla Rattray (Kawasaki), který letos společně s loňským Vicemistrem světa této třídy Tommy Searlem (KTM), bojuje v americkém národním šampionátu. V britském týmu by se zase měl objevit právě Tommy Searle, aktuálně 4. jezdec amerického šampionátu čtvrtlitrů. Z Nového Zélandu pak přišlo pořadatelům ujištění, že v týmu protinožců nebude chybět tovární jezdec Yamahy Joshua Coopins.

A co naši? Soupiska ještě nebyla uzavřená, ale jistě by v týmu neměl chybět Martin Michek, který teď v Přerově potvrdil, že je zřejmě momentálně naším nejlepším motokrosařem, své místo by mohl dostat i Petr Smitka, kterému se sice Přerov nepovedl, nicméně v Mistrovství světa MX2 ukazuje svou sílu. Na pozici státního reprezentanta je však mnoho dalších kandidátů. Jen namátkou jmenujme dvojici jezdců bojující o domácí titul MX3-Open Jirku Čepeláka a Petra Bartoše, se v současnosti dobře jezdícím Michalem Kadlečkem, stabilně dobrého Honzu Zarembu, či pokud se uzdraví a získá zpět formu, tak Martina Žeravu.


Další články sekce