KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lettenbichlera dělilo od vítězství 8 kilometrů

Foto: Hubert Stanka
Lettenbichlera dělilo od vítězství 8 kilometrů
03.12.2009
 

Pouhých 8 kilometrů stačilo Andreasu Lettenbichlerovi dojet do cíle extrémního závodu Roof of Africa, aby se poté mohl radovat z vítězství.

Tradičně tři zničující dny trval závod Roof of Africa, který v Jihoafrické republice každoročně uzavírá endurovou sezonu. Extrémního závodu se zúčastnil Němec Andreas Lettenbichler, který s továrním motocyklem BMW 450X chyboval již v první etapě, kdy přijel na start později, za což dostal hodinový trest. I když se zdálo, že je vysoký Němec bez šance na úspěch, dokázal „Letta“ zajet skvěle druhou etapu, po které se dostal až na 2. místo průběžné klasifikace. Navíc v poslední etapě chyboval hned po startu dosud vedoucí Chris Birch a Lettenbichler se tak dostal až na první místo, kde jel s dostatečným náskokem. Jenže příběh neměl žádný happy end, Lettenbichler pouhých 8 kilometrů před cílem chyboval a při nárazu do skály prorazil klikovou skříň, což pro něj znamenalo konec veškerým nadějí.

„Kamení mi prorazilo klikovou skříň a já tak ztratil hodně oleje z motoru,“ komentuje konec v soutěži Andreas Lettenbichler. „Uvědomil jsem si, v jaké jsem situaci, jaká je to smůla. Pokusil jsem se to opravit, ale nebylo nic, jak bych to udělal. Po páteční skvělé jízdě byla tohle velká rána.“


Další články sekce