KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Loncin trpí dětskými nemocemi

Text: Jiří Mikšík, Foto: Loncin Racing
20.03.2009
 

Tým Loncin kubatury 125 ccm s japonským jezdcem Tomo Koyamou a Francouzem Alexisem Masbuem byl rovněž účastníkem testů v Estorilu, ovšem vzhledem k první zkoušce nových motocyklů neměl namontovány ani oficiální čipy.

Přesto se tyto časy - pochopitelně neoficiálně - podařilo zjistit a pohybovaly se pouze těsně pod 1.50 min. Bylo to ovšem první letošní svezení tohoto čínského týmu, který má stanoviště v Itálii, neboť plánované Mugello muselo být kvůli špatnému počasí odřeknuto.

Racing tým Loncin se před rokem oddělil od původního týmu Malaguti a týmový šéf  Nicola Casadei nahradil francouzského pilota Julese Cluzela Japoncem Tomoyoshi Koyamou a u Engines Engineering v Bologna objednal nové motory, které velmi připomínají Aprilii. 

26-ti letý "Tomo" Koyama», 2007 na KTM vítěz Grand Prix v Barceloně a celkově třetí v MS 2007 říkal po testech trochu beznadějně: "Chybí nám testovací kilometry, vše je nové a čeká nás hodně práce".

O
d 25. do 27. března se v Jerezu konají velké testy IRTA, a tam musí Loncin vyložit karty na stůl.

A zde bude velmi zajímavé srovnání s dalším čínským vyzyvatelem Haojue (dříve Maxtra) s Ransederem a Hoylem, jejiž motorky jsou zřejmě na stejné úrovni.

 


Další články sekce