KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo do závodu nastoupí

Foto: Fiat Yamaha Team
Lorenzo do závodu nastoupí
05.07.2009
 

Navzdory svému zranění ze včerejšího pádu v závěru kvalifikace MotoGP, se španělský jezdec Jorge Lorenzo pokusí do závodu nastoupit.

Pověst obávaného okruhu ve spojení se jménem Jorge Lorenza potvrdila včera americké Laguna Seca. 22letý Španěl tři minuty před koncem kvalifikace havaroval v předposlední zatáčce a vážně si zranil rameno a nohu. Po vymrštění z motocyklu Lorenzo dopadl pravým ramenem na asfalt a následně skončil v kotrmelcích ve štěrku. Na nosítkách byl dopraven do sanitky, která jej následně odvezla do zdravotního střediska této kalifornské dráhy. Následky havárie jsou v podobě vkloubeného pravené ramene a pohmoždění pravé nohy. Po opuštění lékařského centra Lorenzo prohlásil, že se rozhodně pokusí nastoupit do zítřejšího závodu, ale že konečné rozhodnutí bude učiněno až v neděli dopoledne.

„Vyjel jsem na dráhu a začal jsem tvrdě jezdit v době, kdy pneumatiky pravděpodobně ještě byly studené,“ říká Jorge Lorenzo na svou včerejší druhou kvalifikační havárii. „Jsem kvůli mým dvěma haváriím zklamaný, ale doufám, že zítra budu moci nastoupit. Nyní na mě pracují američtí lékaři a doktoři z mobilní kliniky, doufám, že mi pomohou natolik, abych mohl startovat.“

Navzdory svým dvěma haváriím získal Jorge Lorenzo pole position. Havárii skončila závěrečná snaha i pro Casey Stonera. Ten také obvinil ze svého pádu studenou pneumatiku. Přestože i Australan skončil na nosítkách, je jeho zdravotní stav daleko lepší, než stav Lorenze. Jezdec továrny Ducati má pohmožděniny na několika místech těla, ale do závodu zcela určitě nastoupí.


Další články sekce