KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo Lanzi pojede WSBK 2009 na Hondě

Text: Jiří Mikšík, Foto: RG Ducati Team
Lorenzo Lanzi pojede WSBK 2009 na Hondě
12.11.2008
 

Bývalý italský tovární jezdec Ducati Xerox, letos jezdící za privátní tým RG Ducati, pojede mistrovský seriál superbiků 2009 na Hondě CBR1000RR. Ovšem né za tým D.F.X., za který testoval minulý týden v Portimao, nýbrž za úplně nový tým SCI Scuderia Italia.

Ital Lorenzo Lanzi, který zazářil jako jezdec privátního týmu SC Ducati Carrachi, a vyhrál v roce 2005 se soukromým motocyklem Ducati dva závody mistrovského seriálu, přechází tedy z Ducati na Hondu.

Po úspěšném roce 2005 jezdil Lanzi dva roky tovární Ducati (2006 a 2007), ovšem na kýžené vítězství už nedosáhl. V roce 2006 skončil osmý (2x stál na podiu), vloni sedmý (2x podium). Zřejmě k tomu přispěly i rodinné problémy - zemřel mu otec - a tak musel letos uvolnit místo v továrním týmu krajanovi Michelu Fabriziovi.

V novém týmu RG Ducati sice překvapivě vyhrál závod ve Valencii, ale jinak se mu moc nedařilo a v konečném pořadí se umístil nakonec na 14. místě, když tento tým RG Ducati už na finále do Portimaa vůbec nepřijel.

Přesto Lanzi společně s Laconim testoval a bojoval o volné místo v týmu D.F.X., aby nakonec zakotvil v tomto novém týmu SCI Scuderia Italia.

Tým SCI Scuderia Italia managera Umberta Pezzinitiho jezdil doposud italský šampionát superstocků do 1000 ccm s mladým italským jezdcem Emanuelem Russem, který by se měl stát Lanziho týmovým kolegou.

 


Další články sekce