KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo to zítra vyzkouší

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Lorenzo to zítra vyzkouší
02.05.2008
 

Španělský jezdec Jorge Lorenzo, který se dnes zranil při svém brutálním smyku, je zpět v paddocku okruhu Shanghai a pokusí se zítra kvalifikovat do závodu.

Jorge Lorenzo, jezdec továrního týmu Fiat Yamaha, dnes havaroval při úvodním tréninku na závod MotoGP v čínském Shanghai (informovali jsme vás na jiném místě). Ihned po havárii byl dvacetiletý jezdec převezen do mobilní kliniky a poté k odbornému vyšetření do městské nemocnice Huashan. Po kompletním MRI scanu bylo diagnostikované jeho zranění.

 

„Lorenzo utrpěl zlomeninu střední kůstky kotníku přesně v místě, kde byl již v minulosti zraněn a kde kost špatně srostla,“ říká Dr. Claudio Costa, šéf mobilní kliniky. „Detailní rentgen dále vyvrátil další zlomeniny, nicméně potvrdil četné otoky nejen v oblasti této zlomeniny, ale i na pravé holenní kosti a pravého kolena. Diagnóza je jasná, Lorenzo utrpěl velké trauma obou kotníků a nyní stojí před těžkým rozhodnutím jak dál. Je zde obtížný úkol zítřejší kvalifikace a nedělního závodu,“ doplnil Costa, který ještě zítra ráno Lorenza vyšetří a poté rozhodne o tom, zda bude moci pokračovat v boji o body do světového šampionátu MotoGP.

 

 

Další články sekce