KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzův telefonát Biaggimu a Maxův test MotoGP

Text: Jiří Mikšík, Foto: Fiat Yamaha
15.04.2008
 

Suverenní vítěz královské kubatury MotoGP z Estorilu, Jorge Lorenzo je už od svého závodnického začátku velkým obdivovatelem Maxe Biaggiho. A nejen o tom je následující článek.

Den po svých 15-tých narozeninách, když jel Jorge Lorenzo svou první Grand Prix v Jerezu 2002, poprosil tehdy tento mladík z Mallorky známého italského motocyklového novináře Paola Scaleru, jestli by ho nepředstavil Maxi Biaggimu. To se také podařilo a v Maxově motorhomu řekl tehdy 15-ti letý Jorge panu Biaggimu, že obdivuje jeho jezdecký styl. A tak nebylo divu, že večer po svém famózním vítězství zavolal Lorenzo Biaggimu a doslova řekl: "Maxi, Tobě se nepodařilo stát mistrem světa v královské kubatuře, já to nyní udělám pro TEBE"...

A ještě jednou k populármímu Maxovi. Jelikož výsledky Marca Melandriho s továrním motocyklem Ducati jsou více než flustrující, (např. v Estorilu skončil v kvalifikaci Melandri 3,5 sekundy za Lorenzem a 2 vteřiny za Stonerem), tak by se slovu měli přijít rutinéři. Ano Troy Bayliss společně s Maxem Biaggim byli pozvání k testování Melandriho motocyklu Ducati GP8 na trať do Mugella a měli by mu pomoci najít takové nastavení motorky, aby se Marco "odlepil" z těch pozic, kde se doposud pohybuje (13. místo za velmi "skromné" umístění: 11 - 12 - 13).


Další články sekce