KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzův tým dostává podobu

Foto: zeelenbergracing.com
Lorenzův tým dostává podobu
24.12.2009
 

Jorge Lorenzo nastoupí do sezony MotoGP 2010 s velmi pozměněnou sestavou svého týmu.

Jak jsme Vás již na konci letošní sezony MotoGP informovali, od týmu Jorge Lorenza odchází nejen dosavadní šéf týmu Daniele Romagnoli (informovali jsme ZDE ...... ), ale i část technického personálu (článek ZDE....). Tovární tým Fiat Yamaha se tak musel poohlédnou po nových lidech, kteří půjdou společně za jediným cílem – vyhrát světový titul MotoGP 2010.

Šéfem týmu se stal Nizozemec Wilco Zeelenberg (na obr.), který byl v posledních letech v čele supersportového továrního týmu Yamahy. Sám bývalý jezdec Grand Prix  (11 pódií 250cc – 1-1-9, v GP  250cc 7 let – nejlépe celkově v roce 1991 4. místo a v roce 1990 – 5. místo) přichází poté, co dovedl Cala Crutchlowa k titulu světového šampióna supersportů.

Hlavním technikem nadále zůstává Ramon Forcada, ale na další místa ředitel Fiat Yamaha pan Masahiko Nakajima sehnal svého krajana Takashi Moriyawu, který se stane hlavním mechanikem a bude tak mít na starosti čtveřici mechanikům Javier Ullate, Walter Cripps, Valentino Negri, Juan Hernandez a Juan Ilansa Hernandez. K HRC odešel i telemetrista Carlo Luzzi, který zatím náhradu nemá, ale všeobecně se očekává, že jej nahradí Davide Marelli, telemetrista od Suzuki, který měl na starosti stroj Chrise Vermeulena.


Další články sekce