KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Loris Capirossi na čtyři kola

Foto: Suzuki
Loris Capirossi na čtyři kola
17.09.2008
 

Po skončení letošní sezony MotoGP usedne Loris Capirossi do automobilu a absolvuje Rally.

Loris Capirossi nastoupí s automobilem Suzuki Swift do britské Suzuki Tempest Rally, která se koná v sobotu 8. listopadu 2008 v lesích u města Aldershot. Na 80 kilometrů speciálních RZ pojede Capirossi se strojem, který disponuje motorem o obsahu 1,6 ccm a síly 125 PS. Capirossi se bude na start v této rally připravovat společně se spolujezdcem Craigem Thorleyem, velmi zkušeným harcovníkem mnoha britských soutěží. Motivaci má Capirossi velkou, umocněnou i tím, že v jednom z aut soupeřů bude sedět i jeho šéf týmu Rizla Suzuki MotoGP, pan Paul Denning, jenž již před několika dny vyhlašoval, že je jeho hlavním cílem porazit Capirossiho v této soutěži.

„Hrozně se na ten závod těším, mám závody aut rád skoro stejně jako závody motorek,“ řekl Loris Capirossi, jenž doma v garáži pečuje o několik exotických automobilů a několik veteránů. „Je pro mě velká čest, že mě Suzuki pozvala na tento závod, kde pojedu proti chlapcům, kteří v rally závodí každý víkend. Věřím, že to bude velká zábava.“

Suzuki Tempest Rally je posledním dílem britského značkového šampionátu, určeného výhradně pro identické vozy značky Suzuki. Šestidílný seriál se koná na několika tratích v celé Británii.


Další články sekce