KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Luca Scassa pojede v roce 2009 WSBK

Text: Jiří Mikšík, Foto: www.lucascassa.com
17.12.2008
 

24-letý Ital Luca Scassa pojede dle očekávání mistrovský seriál superbiků 2009. Ovšem tento italský šampion superbiků 2008 nebude řídit motocykl MV Agusta, nýbrž Kawasaki v barvách Pedercii Teamu.

Jezdec z italského Arezza jel letos i jeden závod WSBK na divokou kartu, a sice finále v Portimão, ovšem s motocyklem DFX Honda skončil až ve druhé jízdě jako 27., když první jízdu nedojel. Vloni jezdil italský šampión superstocků z roku 2006 celou sezónu v USA, kde také s motocyklem MV Agusta získal titul "Rookie of the year".

Týmovým kolegou Luca Scassy bude 24-letý Španěl David Salom, kterého známe z letošního světového šampionátu supersportů (30. místo a 9 získaných bodů), kde jezdil motocykl Yamaha v týmu Yamaha Spain World Supersport Team.

Tímto 
se počet stabilních jezdců v seriálu WSBK 2009 vyšplhal až na číslo 31., přičemž stále je otevřená účast Fonsi Nieta (Suzuki) a také není doposud znám druhý jezdec týmu D.F.X. Ducati (tedy spolujezdec Regise Laconiho). 

První test s týmem Pedercini a zároveň seznámení s novým motocyklem Kawasaki bude na začátku nového roku v portugalském Portimão. 


Další články sekce