KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lukáš Pešek v 1. kvalifikaci v Jerezu sedmý

Auto Kelly CP Grand Prix Racing Team
Lukáš Pešek  v 1. kvalifikaci v Jerezu sedmý
29.03.2008
 

Lukáš Pešek se v první kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Španělska poprvé po přestupu do třídy 250 ccm prosadil do první desítky.

Dnes zajel v Jerezu sedmý nejlepší čas, jenž by mu zaručoval v neděli start ze druhé řady. Velkou část dnešní kvalifikace se pohyboval na příčkách ve druhé desítce, několik minut před koncem však zajel své nejrychlejší kolo v čase 1:44,228. Na vítězného Miku Kallia z Finska ztratil nakonec 1,117 sekundy.

 

Lukáš Pešek:

"S výsledkem jsem velmi spokojen. Od prvního volného tréninku jsem se snažil jezdit sám a zlepšoval jsem svůj čas. Podobné to bylo i v kvalifikaci.  Už asi deset minut před koncem jsem měl rozjeté velmi dobré kolo,  kvalifikační pneumatika však nevydržela a já musel do boxů pro novou. Po posledním výjezdu z depa jsem se chytil za Španělem Alexem Debónem a podařilo se mi zrychlit ještě více."

 

Debón zajel v úvodní kvalifikaci druhý nejlepší čas. Lukáši Peškovi, který obsadil v uplynulých dvou letech v Jerezu druhé místo ve třídě do 125 ccm, se dařilo hlavně v poslední části okruhu, kde jezdil časy srovnatelné s nejlepšími piloty.

 

"Poslední část okruhu mi dnes seděla, s prvními třemi sekcemi ale už tak spokojený nejsem. Tam potřebuji ještě zrychlit," dodává Lukáš Pešek.

 

 

Další články sekce