KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lukáš Šembera ME Albacete

Tisková zpráva Lukáše Šembery
Lukáš Šembera  ME Albacete
15.10.2008
 

Lukáš Šembera se zúčastnil finálového závodu ME v Albacete , kde v těžké konkurenci vybojoval 10 místo.

Albacete nás přivítalo velice nevlídným počasím, které se bohužel i negativně podepsalo na výsledku Lukáše. V závěru pátečního druhého volného tréninku prudký poryv větru podrazil Lukášovi přední kolo zrovna v okamžiku nájezdu do rychlé levé zatáčky. Následoval hrozivý pád ve 120-ti kilometrové rychlosti. Jezdci se naštěstí nic nestalo a odnesla to jen motorka „titanový kitový výfuk dostal tvar připomínající saxofon“. Následkem tohoto pádu Lukáš hodně znejistěl v silném větru , který foukal  celou sobotu . Výsledné dvanácté místo v kvalifikacích bylo spíš úspěchem vzhledem k momentální kondici jezdce a motocyklu.

V samotném závodě se našemu jezdci podařil start a průjezd první zatáčkou, který je na této úzké trati velice důležitý. Po prvním kole Lukáš projel na dvanáctém místě, ale pak se začal postupně propadat až na čtrnácté místo, kde bojoval ve skupince o 12-14 místo. Jeho dřívější dravost a sebedůvěra se mu vrátila ve čtrnáctém kole, kdy začal zrychlovat a postupně předjíždět soupeře. Vnuka legendárního Lamborghiniho jedoucího v továrním týmu Aprilia předjel v posledním kole vnějším obloukem zatáčky a tím si vybojoval celkové desáté místo.

Toto umístění je dobré , ale kdyby se Lukáš dřív psychicky oklepal z páteční kolize tak mohl bojovat o přednější pozice , čemuž napovídá i pátý nejrychlejší čas zajetý v závodě.

Lukáš Šembera: "Po pátečním pádu jsem se cítil hodně nejistý v silném větru a nájezdech do zatáček. Tato nejistota ze mě postupně spadla v průběhu závodu, což bylo bohužel už pozdě a na lepší než desáté místo to již nestačilo. S výsledkem jsem nespokojený a budu se ho snažit odčinit v následujícím závodě Mistrovství Španělska ve Valencii a Jerezu."


Další články sekce