KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lukáš Šembera ve Valencii na osmém místě

Tisková zpráva Lukáše Šembery, foto: AMD Brno
Lukáš Šembera ve Valencii na osmém místě
11.11.2008
 

Lukáš Šembera vybojoval vynikající osmé místo ve Valencii, kde se jel předposlední a nejvíce obsazený závod Španělského mezinárodního mistrovství CEV. V tomto závodě startoval na motocyklu Aprilia RSW 125 teamu Sebimoto Angaia Racing.

Už páteční volné tréninky naznačily Lukášovu vzrůstající výkonnost. Během druhého volného tréninku zajel vynikající čas 1.43.00. Mechanici se snažili na sobotní kvalifikaci doladit podvozek, ale to se moc nepodařilo a čas sobotních kvalifikací zůstal za časem volných tréninků. Čas 1.43.28 byl sice patnáctým nejrychlejším časem kvalifikací, ale vzhledem k předpisům se jezdci staví na start podle pořadí součtu obou skupin. To znamenalo, že Lukáš skončil ve skupině A desátý a před něj se zařadilo ještě devět jezdců ze skupiny B. Devatenáctá startovní pozice v takto výkonnostně vyrovnaném startovním (40 jezdců ve 3,3 vteřině) poli je dosti nevýhodná. Lukimu se start povedl a i průjezd první zatáčkou zvládl výborně. Po prvním kole jezdil na 16 pozici a postupně se pak začal propracovávat až na osmé místo. Cílem projel na tomto vynikajícím místě za 7. Dannym Kentem se ztrátou 0.4 vteřiny.

Ziskem 8. bodů se poposunul na celkové 16. místo Španělského mistráku.

Tento víkend nás ještě čeká poslední závod v Jerezu, kam celý tým odjíždí ve výborné náladě. Výsledky těchto posledních závodů mohou ještě hodně pomoci při vyjednávání ohledně nadcházející sezóny 2009.


Další články sekce